Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"Türkiye’nin yükselişi devam edecek"

Gayrimenkul sektörü temsilcileri, referandumda çıkan sonucun sektörü ve ekonomiyi canlandıracağını belirtti.

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, İhlas Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki CELEP ve Irmak Group ve Vadişehir Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel AKGÜL, dün gerçekleştirilen referanduma dair açıklamalarda bulundu.

Yeni dönemde Türkiye’nin yükselişi çok hızlı olacak

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya: “Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olarak nitelendirilen bir referandumu geride bıraktık. Bu süreci tüm Türkiye ve bir çok ülke yakinen takip etti ve sonuçlar merakla beklendi. Sandıktan çıkan karar şüphesiz ki milletimizin kararıdır ve herkesin bu sonuca saygı duyması gerekir. Ülkemizin ve milletimizin refahı yönünde olumlu bir sonuç olduğu kanaatindeyim. Türkiye için yeni bir sabaha uyandık. İnanıyorum ki; bu sabah yeni Türkiye’nin yükselişinde önemli bir gün olacak. Çok kısa bir sürede ekonomik alanda hareketlenmenin başlayacağını düşünüyorum. Referandum öncesinde, yatırımlarını beklemeye alan yatırımcı bir kitle mevcuttu. Bu kitlenin geri dönüşlerini alacağımız bir sürece girmiş bulunuyoruz. Yeni dönemde Türkiye’nin yükselişi çok daha hızlı olacaktır. Ülkemizin ve sektörümüzün geleceğine güvenimiz tam”dedi.

Demokrasi tarihinde yeni bir sayfa açıldı

İhlas Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Celep: “Öncelikle seçim sonucu ülkemize hayırlı olsun. Aziz milletimiz, cumhuriyet tarihinin en önemli seçiminde tercihini “Evet”ten yana kullanarak Türkiye’nin istikrarlı büyümesine destek vermiştir. Milli iradesini sandığa “Evet” olarak yansıtan vatandaşlarımız sistem değişikliğini onaylayarak istikbalini “Cumhurbaşkanlığı” sisteminde görmüştür. Elde edilen sonuçla birlikte demokrasi tarihimize yeni bir sayfa açılmıştır. Türkiye, bu sonuçla, ekonomik hamleleri ve makro seviyede pek çok yatırımı bir bir hayata geçirecektir. Sistem değişikliği ile ülkemizde her alanda daha hızlı büyüme ve kalkınma sürecinin başlayacağına inancımız tamdır. Bu dönemde de inşaat, lokomotif sektör olarak misyonunu yerine getirecektir. Her daim belirttiğimiz gibi ülkemizin istikrarına ve potansiyeline güvenimiz tamdır. İhlas Yapı olarak bu güven doğrultusunda 2017 yılında yatırımlarımıza daha da ağırlık vererek sektördeki faaliyetlerimizi arttırmayı hedefliyoruz. Dün ve bugün olduğu gibi yarın da sahip olduğumuz misyon ile güven inşa etmeye devam edeceğiz. Yarınlar bizim ve büyük Türkiye hayaline inananların olacaktır”dedi.

Sektördeki yatırımlar ara vermeden devam edecek

Irmak Group ve Vadişehir Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgül: “Öncelikle milli iradenin sandığa yansıdığı “Evet” sonucu ülkemize hayırlı olsun. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi değişikliğini öngören bu seçim, Türkiye’de demokrasinin güçlenmesi ve ekonomik istikrarın korunması açısından tarihi bir adım oldu. Milletimiz, istikrarın sürdürülebilmesi, istihdamın güçlenmesi ve Türkiye’nin aydınlık yarınlara yürümesi için en doğru kararı verdiği kanaatindeyim. Demokrasimizde açılan yeni sayfa ile iç ve dış büyüme hızlanacak, kalkınma hamleleri büyük ivme kazanacaktır. Bizler de Irmak Group olarak sektördeki faaliyetlerimizi her geçen yıl artırarak, ülke ekonomimize katma değer sağlamayı sürdüreceğiz. Türkiye’nin potansiyeline ve gücüne inanıyoruz. Firmamız, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerdeki yatırımlarına 2017 yılında da ara vermeden devam edecek”dedi.