Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Türkiye’nin zenginleri Malta’dan ev alıyor

Türkiye’nin zenginleri Malta’dan ev alarak vatandaşlık elde ediyor. Ev alan ve Malta vatandaşı olanlar arasında birçok ünlü isim bulunuyor.

Türkiye’nin sayılı zenginleri, emlak satın alarak Malta’da her yıl belli sayıda yabancı yatırımcıya vatandaşlık verilmesini sağlayan ‘Citizenship by Investment’ (Yatırımla Vatandaşlık) programından faydalanıyor. Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör’ün haberine göre; vatandaşlık elde edenlerin listesi, Malta Resmi Gazetesi’nde yayımlandı. Malta yasalarına göre en az 650 bin euroluk yani yaklaşık 4 milyon TL değerinde gayrimenkul yatırımına vatandaşlık hakkı veriliyor.

TÜRKİYE'NİN ZENGİNLERİ ARTIK MALTALI

2017 yılında Türkiye’de gelir vergisi rekortmenleri arasına 10’uncu sırada yer alan Gönenç Gürkaynak ve avukat eşi Serra Ayşe Başoğlu Gürkaynak Malta vatandaşlığını alanlar arasında yer alıyor. Kurukahveci Mehmet Efendi adıyla bilinen kahve şirketinin marka sahipleri Hulusi Kurukahveci, Nezlihan Akyürek Kurukahveci, Hulusi Doruk Kurukahveci de vatandaşlık için Malta’yı seçenler arasında bulunuyor. Abdi İbrahim’in patronu Nezih Barut, kardeşi Nesrin Esirtgen ve oğlu İbrahim Barut, Reha Tekstil’in sahibi Mehmet Reha Demirdağ, Orta Anadolu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Karamancı, Arvento Genel Müdürü Özer Hıncal gibi isimler de artık Maltalı.

SABANCILAR’IN MALTA İLGİSİ

Sabancı ailesi de Malta vatandaşlığına geçiş yaptı. Malta vatandaşlığını alan Sabancılar şöyle: “Sabancı Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Sabancı’nın kızları Suzan Sabancı Dinçer ve Çiğdem Sabancı Bilen, Suzan Sabancı Dinçer’in çocukları Haluk Akay Sabancı Dinçer ve Ceyda Sabancı Dinçer, Çiğdem Sabancı Bilen’in eşi Faruk Bilen ve iki çocuğu (Gözdem ve Gizem Bilen), Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Sabancı’nın torunları Can Köseoğlu, Kazım Köseoğlu, Zeynep Köseoğlu, Irmak Köseoğlu.”