Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ulaşım projeleri Çankaya'yı şahlandırdı

Yatırımcının yeni gözdesi haline gelen Ankara'yı yakın markajına alan ERA Türkiye, özellikle Çankaya'nın gelecek vaat ettiğini açıkladı.

Son dönemde yerli ve yabancı yatırımcı tarafından dikkat çeken Ankara, sektör temsilcilerinden de büyük ilgi görmeye başladı. İstanbul'a rakip olacak yatırımların yapılmaya başladığı başkentte en çok ilgiyi ise Çankaya çekiyor.

Ankara'nın en değerli bölgelerinden biri haline gelen Çankaya'yı mercek altına alan ERA Başarı Ofisi Broker’ı Ali Sacid Ağır, özellikle Çayyolu üzerindeki alanların gelecek vaat ettiğinin altını çizdi. Çayyolu'nun kısa zamanda büyük bir atılım yapacağını söyleyen Ağır, “Ankara’nın batısında yer alan Çayyolu Yaşamkent, İsmet İnönü Bulvarı üzerinde bulunan pek çok bakanlık sayesinde gelişimine hız katıyor. Metro ile ulaşımı sağlanan semtin pek çok yerine ring servisleri ile ulaşmak mümkün. İmar planını tamamlamaya yaklaşmış olan Çayyolu Yaşamkent’in son kalan parselleri ise inşa halinde. Geniş sitelerin yer aldığı bölgede 1+1’den 4+1’e kadar pek çok farklı proje mevcut. Konut alanı olarak gelişen Çayyolu Yaşamkent, konut yatırımcısına ve az olması sebebiyle de ticari yatırımcıya hitap ediyor” diye konuştu.

Bölgedeki metro yatırımlarının ve üniversitelerin bölgeyi günden güne canlandırdığını söyleyen Ağır; “Bölge, metro çalışmalarının tamamlanması, alternatif yollarla ulaşım sorunun minimuma indirilmesi, bankalara ve 5 üniversitenin yakınında bulunması, ülkenin ve Avrupa’nın en büyük hastanelerinden biri olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Kampüsü’nün de hizmete girmesiyle beraber gelişimini arttıracak. Bölge; Ankara’nın ulaşım sorunu olmadan tamamına ulaşım alternatifleri bulunan Bakanlık, üniversite ve hastanelere yakınlığı ve tamamen site konsepti ile imarı yapılmış tek semt olmasından dolayı yatırımcının yüzünü güldürecek” diye konuştu.

Ağır, bölgedeki konut fiyatlarının 3 bin ile 5 bin TL/m2, ticari birimlerin ise 5 bin ile 8 bin TL/m2 arasında değiştiğini aktardı.