Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

“Ürettiğimiz konut 3 bin ise talep 300 bin”

TOKİ’nin Kayaşehir Konutları için kura çekilişine katılmak isteyen vatandaşların başvuruları rekor seviyeye ulaştı. TOKİ Başkan Turan sonuçları değerlendirdi.

Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşların en temel ihtiyaçlarından bir tanesi olan barınma ihtiyaçlarını karşılamak için konut üretmeye ve uygun fiyatlarla dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmaya hız kesmeden devam eden Türkiye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul’da ürettiği toplu konut projeleri ile de dikkat çekmeye devam ediyor.

TOKİ tarafından İstanbul Avrupa Yakası Kayaşehir lokasyonunda sektöre kazandırılan TOKİ Kayaşehir Konutları projesinde yer alan 605 adet konut için dar gelirli vatandaşlardan toplam 16 bin 946 adet başvuru alındı. TOKİ Kayaşehir Konutları projesinde başvurular rekor seviyeye ulaştı.

25 Nisan 2018 tarihinde TOKİ binasında yapılacak olan kura çekimi ile noter huzurunda hak sahiplerinin belirleneceği proje dar gelirli vatandaşlar için umut kapısı oldu. Toplam 605 adet konuta yer verilen TOKİ Kayaşehir Konutları projesine 16 bin 946 adet başvuru alındı. Projedeki hak sahipler noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekilişinin ardından belli olacak. Kısa sürede de hak sahiplerine konutların anahtarları teslim edilecek.

Gayrimenkul sektöründe durgunluğun baş gösterdiği sıkıntılı bir dönemde TOKİ Kayaşehir Konutları için alınan rekor başvurunun sevindirici olduğunu ifade eden TOKİ Başkanı M. Ergün Turan “Bizim konut ürettiğimiz alt ve orta gelir grubu vatandaşlarımızdan yoğun bir talep geliyor. Bu sektörümüz için yol gösterici bir durum” şeklinde konuştu.

Kira ödemekten daha düşük taksit tutarları ile dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmasını sağladıklarını ifade eden Başkan Turan, konut isteğinde bir düşüş olmadığını tam tersine yurdun her yerinde 5 hatta 10 kat daha çok talep ile karşılaştıklarını ifade etti. Turan, “Biz 3 bin üretiyorsak bölgedeki talep 300 bin oluyor” dedi.