Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Üsküdar-Sancaktepe metrosu test sürüşleri başladı

Üsküdar-Sancaktepe hattının tamamlanmasıyla birlikte Anadolu Yakası’nın ana ulaşım ağı önemli bir projeye kavuşacak.

126 vagonun hizmet vereceği Üsküdar-Sancaktepe Metro Hattı, 20 kilometrede toplam 16 istasyondan oluşuyor. 24 saat boyunca 2 bin 430 personelin çalışmalarını sürdürdüğü bu proje, 30 Ağustos tarihinde tamamlanacak. Metro için yapılan tünellerde ise Yeni Avusturya Tünel Açma yöntemi kullanılıyor.

Tek yönde 65 bin yolcu taşıma kapasitesine ve saatte 80 kilometre hıza kadar ulaşabilecek metro, otomatik ve tam sürücüsüz araçlarla birlikte kullanılacak.

3 ilçeyi birbirine bağlayacak olan metro hattında Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Libadiye, Çarşı, Ümraniye, İnkılap Mahallesi, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, Lise, Dudullu, Toplu Konutlar, Çekmeköy ve Sancaktepe istasyonlarının aralarında bulunduğu 16 istasyon yer alacak.

Otomatik park edebilme özelliği bulunacak

Sürücüsüz hizmet verecek ve vatandaşların güvenliği için "peron kapı" sisteminin kullanılacağı bu proje otomatik park edebilme özelliğine sahip olacak.

Üsküdar-Sancaktepe metro hattını birbirine bağlayan ulaşım ağı, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe arasında hizmet verecek.