Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Uysal: “İstanbul’daki kamu arazileri yeşil alan olacak”

İBB Başkanı Mevlüt Uysal İstanbul’un merkezindeki kamu arazilerinin tamamının yeşil alana dönüştürüleceğini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından İstanbul’da başlatılan kentsel dönüşüm seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. İstanbul’da yer alan birçok tarihi bina ve turistik alan Tarihi Yarımada’nın imara açılmasıyla birlikte restorasyon sürecine girdi. Tarihi Yarımada bölgesinin çok önemli bir bölümü İstanbul’un merkez ilçesi Fatih’te yer alıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal İstanbul’da merkezi noktalardaki kamu arazilerinin bundan sonra yeşil alana çevrileceğini duyurdu.

Kamu arazileri yeşil alanlara dönüştürülüyor

İstanbul Atatürk Havalimanı’nın son seferinin ardından tamamen hizmete kapanacağı ve arazinin Millet Bahçesi olarak değerlendirileceğini açıklayan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Atatürk Havalimanı dışındaki İstanbul merkezinde yer alan diğer kamu arazilerinin de yeşil alan olarak değerlendirileceğini açıkladı.

Şişli ilçesinin Kurtuluş semtinde düzenlenen iftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya gelen İBB Başkanı Uysal burada önemli açıklamalarda bulundu.

Atatürk Havalimanı artık milletimizin bahçesi oldu

İstanbul’da özellikle Şişli, Beyoğlu ve Fatih gibi ilçelerde bulunan en büyük problemlerin başında yeşil alanlar ve kentsel dönüşümün yer aldığını vurgulayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal,

“Atatürk Havalimanı artık milletimizin bahçesi oldu. Her halde dünyada merkezde bulunan en büyük bahçe olacak. Bu bahçeyi dünyanın en güzel parkı haline getireceğiz inşallah.

Merkezdeki kamu arazileri de yeşil alanlara dönüştürülecek

Atatürk Havalimanı’nın dışında da merkezlerde kamu adına ne kadar yerler varsa inşallah bundan sonra yeşil alan yapacağız. Şişli’de de İSKİ’nin eski binasını kısa bir süre önce yıkarak yeşil alan çalışmalarını başlattık” şeklinde açıklamalarda bulundu.