Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Vakıfbank’tan öncü kampanya: “İmar Barışı Kredisi”

İmar affı ödemeleri başladı! Bu süreçte Vakıfbank öncü bir kampanyaya imza atarak imar affı kredisi vermeye başladı.

Uzun yıllardır Türkiye’nin en büyük imar sorunlarından bir tanesi olan kayıtsızlığa kökten çözüm getiren imar yasası için başvurular 8 Haziran 2018 tarihinde başladı.

Türkiye genelinde yaklaşık 13 milyon yapıyı ve yaklaşık 15 milyon vatandaşı ilgilendiren imar affı için başvurular tüm hızıyla sürerken imar affı ödemeleri de alınmaya başladı. Bu süreçte vatandaşların nakit ihtiyacını karşılamak için Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından Vakıfbank tarafından öncü olabilecek bir kampanyaya imza atıldı. Vakıfbank imar affında vatandaşların oluşan nakit ihtiyaçlarının kolayca karşılanabilmesi için imar affı kredisi dağıtmaya başladı.

‘İmar Barışı Kredisi’ ile diğer bankalara da örnek teşkil eden Vakıfbank imar affı sırasında vatandaşların oluşan nakit ihtiyacını karşılamak için kredi veriyor.
Vakıfbank tarafından imar affı için ‘İmar Barışı Kredisi’ kampanyası başlatıldı. Bu kapsamda imar affında oluşan nakit ihtiyaçları için başvuru alınıyor.

Vakıfbank önderliğinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapılar için başlattığı ‘İmar Barışı’ için geliştirilen ‘İmar Barışı Kredisi’ dağıtılıyor.

Kaçak yapılarını kayıt altına aldırmak isteyen vatandaşların ‘Yapı Kayıt Belgesi’ alırken ödemesi gereken tutarı karşılayabilmeleri için kolaylık sağlayan Vakıfbank bu alanda oluşacak nakit ihtiyaçlarını geliştirdiği ‘İmar Barışı Kredisi’ ile karşılamaya hazırlanıyor.

İmar affı için kredi veren Vakıfbank bu alanda bir ilke imza atarak diğer bankalara da örnek teşkil edebilecek bir kampanyaya imza attı.
‘İmar Barışı Kredisi’ dağıtmaya başlayan Vakıfbank, şubelerden yapılan başvurularda bu alanda kullanılması için 20 bin TL’ye kadar kredi verebilecek.

Peki Vakıfbank’ın imar affı kredisinden kimler faydalanabilecek? Kimlere imar affı kredisi verilecek? Vakıfbank’ın ‘İmar Barışı Kredisi’nden kamu veya özel sektörde bir işverene bağlı ve ücret karşılığında çalışan kişiler, emekliler, diplomalı meslek sahipleri ve bireysel nitelikli müşteriler yararlanabilecekler.