Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Vatandaş İmar Barışı’nın uzamasını istiyor

Murat Kurum, vatandaşların İmar Barışı’nda sürenin uzatılması yönünde talebi olduğunu ifade etti. Kurum, 31 Aralık’ta kararın açıklanacağını belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar mevzuatına aykırı yapıların kayıt altına alındığı İmar Barışı’nda süre uzatımı yapılıp yapılmayacağına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Vatandaşın İmar Barışı’nda sürenin uzatılmasını istediğini belirten Murat Kurum; “Talep beklentinin üzerinde. 31 Aralık’ta kararımızı verip açıklayacağız” dedi.

9.5 MİLYON KİŞİ BAŞVURUDA BULUNDU

Milliyet Gazetesi'nden Önder Yılmaz’ın haberine göre; İmar Barışı için toplamda 9.5 milyon başvuru yapıldığını söyleyen Bakan Kurum; “Toplamda beklenti 14-15 milyon vatandaşımızın İmar Barışı’ndan yararlanması yönündeydi. 31 Aralık’a kadar daha zaman var. Başvurular artabilir” ifadelerini kullandı.

Süre uzatımı konusunda ciddi bir talebin olduğunu söyleyen Kurum; “Henüz vakit olduğu için erken bir açıklama yapmak doğru değil. 31 Aralık’ta son durumu değerlendireceğiz. Daha sonra da açıklamamızı yapacağız” şeklinde konuştu.

YENİ DÜZENLEMEYE YALILAR DAHİL DEĞİL

Boğaz ön görünümünde olan ancak fiilen ön görünüm olmayan ve burada yaşayan vatandaşların elektrik, su ve doğalgaz gibi problemlerini çözecek sınırların yeniden incelenerek yeniden düzenlendiğini belirten Murat Kurum, yalıların ise buna dahil edilmediğini ifade etti.

YILDA 300 BİN KONUT DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Bakanlık olarak 25-30 bin konutu dönüştüreceklerini söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, hedeflerinin ise yılda 300 bin konut olduğunu dile getirdi. Sel taşkınlarıyla mücadele kapsamında Karadeniz’de dere yataklarının kenarındaki evleri boşaltacaklarını belirten Murat Kurum; “Bu çalışmayı kentsel dönüşümle birlikte yapacağız. Ayrıca yeni yerleşim yerlerinde sele karşı daha dayanıklı altyapılar yapılmasını sağlayacağız” dedi.