Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"Vergi indirimi kararı yabancıya satışı arttıracak"

Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan, "Yabancılara konut ve iş yeri satışında KDV istisnası düzenlemeleri sektöre önemli oranda katkı sağlayacak" dedi.

'Yabancılara konut ve iş yeri satışında KDV istisnası düzenlemeleri'ni de içeren ‘Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni değerlendiren Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan, şöyle konuştu:

"Ekonomiyi rahatlatmak ve sektörlere ivme kazandırmak adına yapılan düzenlemeler çerçevesinde atılan bu adım piyasalara nefes aldıracaktır. Hain darbe girişimi sonrası başlayan kampanya seferberliği, faizlerin düşürülmesi, yeni imar yönetmeliğinin 30 Haziran 2017’ye ertelenmesi ve böylece yüzde 25 ek emsal hakkı sağlanması, Türkiye’den 1 milyon dolar üzerinde konut alana vatandaşlık hakkından sonra şimdi de vergi indirimi ve tapu harçlarının yeniden belirlenecek olması olumlu kararlar…

İnşaatla ilgili kısımda özellikle tapu harçlarında bir düzenlemeye ihtiyaç vardı ve uzun zamandır bekleniyordu. Tapu harcı oranını bundan böyle Bakanlar Kurulu belirleyecek. Düzenlemeyle Bakanlar Kurulu gayrimenkulün türü, bulunduğu yer, vergi değeri, büyüklüğü gibi kriterlere bakılarak 10’da 1’ine kadar indirmeye yetkili hale geliyor. Böylece harç oranı adil şekilde belirlenecek. Bu tip teşviklerin bundan sonra da devam etmesi şirketler için ciddi katkı sağlar."