Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Viraİstanbul'a 7 milyon TL'lik ceza şoku!

Viraİstanbul projesinin yüklenicisi Gül İnşaat Proje A.Ş'ye İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 7 milyon lira ceza kesildi.

Geçtiğimiz Ekim ayında satışa çıkarılan Viraİstanbul projesinin yüklenici şirketi Gül İnşaat Proje A.Ş'ye, ÇED Raporu alınmadan inşaata başladığı için İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 7 milyon TL ceza kesildi.

Kamuoyunda 100 dönüm olarak bilinen kamunun arazisini; hasılat paylaşımı yöntemiyle yüzde 35 gibi bir rakamla yüklenicisi Gül İnşaat Proje A.Ş'ye ihale ile veren Beylikdüzü Belediyesi, ÇED Raporu alınmadan inşaat ruhsatı verilmesi ve inşaatın başlamasına izin vermesi çeşitli eleştirilere maruz kalmıştı. ÇED raporu alınmadan inşaata başlanılmasının cezai müeyyidesi proje bedelinin yüzde 2‘si olması gerekirken 7 milyon TL kesilmesi de kafaları karıştırdı.

Yüklenici ile Beylikdüzü Belediyesi arasında yapılan resmi sözleşmede proje değeri 745 milyon TL olarak yer alan proje için kesilecek cezanın yaklaşık olarak 15 milyon TL olması bekleniyordu.