Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

"Yabancı yatırımcı kentsel dönüşüm projelerine ilgi gösteriyor"

Yabancı yatırımcıların Türkiye'ye ilgisinden çok memnun olduklarını belirten Osman Yıldırım, yabancıların özellikle kentsel dönüşüm projelerine ilgi gösterdiğini aktardı.

Türkiye'de kentsel dönüşüm çalışmaları ve yeni projeleriyle ilgili değerlendirme yapan Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, konut satışlarının her geçen gün artmasından ve yabancı yatırımcının ülkemizi ilgisinden dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

Şehirlerdeki markalaşmanın ve konut alımına teşvik eden fırsatların artırılmasıyla gayrimenkul sektörünün büyük bir atak yaptığını belirten Yıldırım, "Biz de Yıldırım Yapı Grubu olarak talebi azalan ikinci el konutları yeni bir yaşam alanına dönüştürüyoruz. Sağlanan bu fırsatlarla yurtiçi dinamikleri her zaman canlı kalırken, yaşam kalitesini artıran bu projeler yurtdışı taleplerini de artırıyor" dedi.

Konuşmasında halihazırda inşaatı devam eden Bomonti projeleriyle ilgili bilgi veren Yıldırım, özellikle yabancı yatırımcı tarafından büyük ilgi gördüklerini belirtti. Kentsel dönüşüm alanındaki projelerinin sayısını arttıracaklarının sinyalini de veren Yıldırım, "Yabancı yatırımcılar özellikle birinci el konutlara ilgi gösteriyor. Bu nedenle de kentsel dönüşümle birlikte yenilenen yapılara daha çok ilgililer. TÜİK verilerinin de bizlere net bir şekilde gösterdiği gibi bu rakamların önümüzdeki yıllarda artarak devam etmesini bekliyoruz. Türkiye özellikle inşaat sektöründe uzun yıllar devam edecek bir ivme kazandı ve Türkiye'yi yabancı yatırımcılar için bir cazibe merkezi haline getirdi." diye konuştu.