Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"Yabancı yatırımcı kentsel dönüşüm projelerine ilgi gösteriyor"

Yabancı yatırımcıların Türkiye'ye ilgisinden çok memnun olduklarını belirten Osman Yıldırım, yabancıların özellikle kentsel dönüşüm projelerine ilgi gösterdiğini aktardı.

Türkiye'de kentsel dönüşüm çalışmaları ve yeni projeleriyle ilgili değerlendirme yapan Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, konut satışlarının her geçen gün artmasından ve yabancı yatırımcının ülkemizi ilgisinden dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

Şehirlerdeki markalaşmanın ve konut alımına teşvik eden fırsatların artırılmasıyla gayrimenkul sektörünün büyük bir atak yaptığını belirten Yıldırım, "Biz de Yıldırım Yapı Grubu olarak talebi azalan ikinci el konutları yeni bir yaşam alanına dönüştürüyoruz. Sağlanan bu fırsatlarla yurtiçi dinamikleri her zaman canlı kalırken, yaşam kalitesini artıran bu projeler yurtdışı taleplerini de artırıyor" dedi.

Konuşmasında halihazırda inşaatı devam eden Bomonti projeleriyle ilgili bilgi veren Yıldırım, özellikle yabancı yatırımcı tarafından büyük ilgi gördüklerini belirtti. Kentsel dönüşüm alanındaki projelerinin sayısını arttıracaklarının sinyalini de veren Yıldırım, "Yabancı yatırımcılar özellikle birinci el konutlara ilgi gösteriyor. Bu nedenle de kentsel dönüşümle birlikte yenilenen yapılara daha çok ilgililer. TÜİK verilerinin de bizlere net bir şekilde gösterdiği gibi bu rakamların önümüzdeki yıllarda artarak devam etmesini bekliyoruz. Türkiye özellikle inşaat sektöründe uzun yıllar devam edecek bir ivme kazandı ve Türkiye'yi yabancı yatırımcılar için bir cazibe merkezi haline getirdi." diye konuştu.