Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yabancı yatırımcı rotasını Trabzon'a çevirdi

Trabzon'un yabancı yatırımcıdan büyük ilgi gördüğünü belirten TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, "Trabzon, Körfez bölgesi için en avantajlı şehir" dedi.

Son yıllarda gayrimenkul yatırımlarının büyük bir hızla arttığı Trabzon, yabancı yatırımcının ilgi çekmeyi başardı. Konuyla ilgili açıklama yapan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Körfez ülkelerinden gelen turistler başta olmak üzere kenti yılda 3 milyonu aşkın turistin ziyaret ettiğini söyledi.

Hacısalihoğlu, "Özellikle gelen turistlerin şehrimizde oyalanmaları, sosyal yaşantılarının renklenmesi konusunda aradıkları çok şey var. Sıra artık yatırım konusundan bu tür konulara gelmiştir. İş adamlarımızın bu konuya da eğilmek suretiyle yeni yatırımlar yaparak, turistlerin bölgede daha uzun kalmalarını sağlayacağına eminim. Bizim de oda olarak turistleri bölgemizde daha fazla tutmak için çeşitli çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

"Körfez ülkelerine tanıtımlarımızı sürdürmeliyiz"

Bölgenin yeterli miktarda tanıtılmadığını söyleyen Hacısalihoğlu, "Bölgenin zenginliğini gelen misafirlere tanıttığımız takdirde buraya daha fazla turist geleceğini biliyoruz. Bölgemizde önümüzdeki dönemde yine yabancı yatırımcılar olabilir. Trabzon, Körfez bölgesi için en avantajlı şehirdir. Ulaşım çok kolay, iklim olarak da çok avantajlıyız. Tanıtımların artarak devam etmesinde büyük yarar var. Koyduğumuz hedefi yakalamak için Körfez ülkelerine tanıtımlarımızı sürdürmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Özellikle Arap yatırımcıların bölgeye ilgi gösterdiklerini dile getiren Hacısalihoğlu, "İnşaat sektöründe olumlu gelişmeler yaşıyoruz. Yabancılara konut satışında son iki yılın ilk üç aylık dönemlerini karşılaştırdığımızda artış söz konusu. Ocak ile mart 2015'te 68 konut satışı olurken, 2016'nın ocak ile mart döneminde yabancılara 138 konut satışı gerçekleştirilmiş." dedi.