Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yabancı yatırımcıdan KDV alınmayacak

Yabancılara konut satışına yönelik yapılan düzenleme hakkında bilgi veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, yabancı yatırımcıya konut satışında KDV alınmayacağını söyledi.

Yabancılara konut satışına yönelik yaptıkları düzenlemelere ilişkin açıklama yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal; inşaat şirketlerinin yabancı bir gerçek kişiye veya bir şirkete bir iş yeri veya konut sattığında, yatırımcının yüzde 18'lik KDV'yi ödemeyeceğini söyledi. Bunun Türkiye'ye olan talebi ve ilgili artıracağını dile getiren Ağbal, inşaat şirketlerinin de bu şekilde sattıkları konutlardan dolayı üzerlerinde kalan vergi yükünü adeta ihracatmış gibi döviz kazandırıcı işlem saymak suretiyle bu iadeleri, üzerindeki vergi yükünü kendilerine iade edeceklerini ifade etti.

Vergi indirimi Eylül ayı sonuna kadar geçerli olacak

Konut satışlarında yapılan vergi indirimini Eylül ayı sonuna kadar uzattıklarını hatırlatan Bakan Ağbal, "Şu anda ne var gündemimizde? Özellikle inşaat sektöründe vergi maliyetlerini aşağı çekmek için, kat karşılığı veya hasılat paylaşımı inşaat sözleşmeleri, inşaat taahhüt sözleşmeleri, yapı denetimi hizmet sözleşmelerinde vergi oranlarını aşağı çekebilecek bir yetkiyi Bakanlar Kurulu'ndan aldık. Yine tapu harcı diye bildiğimiz harcı farklılaştırıp oran farklılaştırabilmesi, yapması yetkisi de aldık" dedi.