Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yabancı yatırımcıdan net 94 milyon TL alım

Borsada art arda rekor kıran yabancı yatırımcı 0cak 2018 tarihinde net rakamlara göre 94 milyon TL’lik yatırım yaptı.

Rekor üstüne rekor kıran yabancı yatırımcı geçtiğimiz ayın rakamlarına göre ocak ayı içerisinde toplam 94 milyon TL değerinde alım gerçekleştirdi.

BIST 100 endeksi geçen ocak ayında 120 bin puan seviyesini geride bırakarak yeniden rekor tazeledi. BIST 100 endeksinin rekor tazelediği ocak ayında yabancı yatırımcıdan net 94 milyon TL tutarında alım yaptı.

Yabancı yatırımcıdan 88 milyar TL'lik hacim

Borsaya yabancı yatırımcıdan ocak ayında 44 milyar 52 milyon TL'lik alım, 43 milyar 958 milyon TL'lik satış geldi. Yabancı yatırımcılar BIST’te ocak ayı içerisinde 88 milyar TL’lik hacim gerçekleştirdi.

Borsada en çok alım satıma konu olan hisselerin ilk 10 sıralamasında yabancı yatırımcıları ilgilendiren dönemde ASELS ve THY0 hisseleri yer aldı. Yabancı yatırımcı en çok ASELS ve THYO hisselerinde işlem gerçekleştirdi. Bu iki hisseyi en çok net satım konusunda TURPS ve EREGL izledi.

ASELSAN ve THY hisselerine yoğun ilgi

Yabancı yatırımcı geçtiğimiz ayın verilere göre, 156 milyon TL ASELSAN hissesi alımı gerçekleştirdi. Yine aynı ayda yabancı yatırımcı tarafından 149 milyon TL tutarında THY hissesi alımı yapıldı. THY ve ASELSAN hisselerini yabancı yatırımcıdan gördüğü ilgiye göre 145 milyon TL alımla Vestel, 105 milyon TL alımla İş Bankası, 103 milyon TL ile Zorlu Enerji izledi.

En çok satış Tüpraş'tan

Yabancı yatırımcı tarafından en çok satış yapılan hisseler ise ocak ayı verilerine göre 334 milyon TL hisse satışıyla Tüpraş oldu. Tüpraş’ı hisse satışı konusunda sırasıyla 236 milyon TL ile Ereğli 231 milyon TL ile Emlak Konut GYO, 166 milyon TL ile Halkbank ve 112 milyon TL ile Koza Altın takip etti.