Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yabancı yatırımcıların İstanbul Avrupa Yakası’ndaki projelere ilgisi arttı

Yabancıların Avrupa Yakası’ndaki projelere ilgisi arttı. İstanbul’da havalimanına yakın bölgeler olmak üzere Başakşehir, Beylikdüzü ve Esenyurt’ta konut alımları arttı.

TTR Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tataroğlu, yabancı yatırımcıların Avrupa Yakası’ndaki projelere ilgisinin arttığını ifade etti. Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; Avrupa Yakası'ndaki müteahhitlerin yüzlerinin güldüğünü söyleyen Fatih Tataroğlu; “Döviz artışı sebebiyle yabancı yatırımcının ilgisi daha fazla arttı. Avrupa Yakası’nda havalimanına yakın bölgelerde, Başakşehir, Beylikdüzü ve Esenyurt'ta konut alımları arttı” dedi. Alım talebinin yükselmesini döviz artışıyla birlikte yabancıların alım kabiliyetinin artmasına bağlayan Tataroğlu; “Vatandaşlık mevzuatıyla alakalı düzenleme, son 1.5 ayda ciddi anlamda talebi arttırdı. Ayrıca Kanal İstanbul Projesi’nin bulunduğu bölgede de alımlar artmaya başladı” diye konuştu.

TEK SEFERDE 320 DAİRE SATILDI

Fatih Tataroğlu yeni dönemde Çin, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan’dan yatırımcıların nitelikli projelere ilgisinin arttığını dile getirdi. Toplu alımların söz konusu olduğunu ifade eden Tataroğlu; “Yakın zamanda bir projeden 320 daire, tek bir grup tarafından alındı. Zaten moral veren durum bu. Toplu alımlar söz konusu. Bu durum Avrupa Yakası'ndaki müteahhitlerin morallerini yükseltti” dedi.

PROJELERE KATAR VE ÇİN’DEN BÜYÜK İLGİ VAR

İstanbul'un nokta projelerine, gayrimenkullerine alım için adımlar atıldığını ifade eden TTR Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tataroğlu; “Bu yakın zamanda yabancı sermayenin ülkemize girmesi açısından moral katacak. Müşavirliğini yaptığımız firmaların talepleri doğrultusunda mülk aldığımız bir yerde, 10 gün sonra aynı ürünü aynı fiyata bulamıyoruz” diye konuştu. Daire alımında Katar, Kuveyt, Ürdün, Mısır gibi körfez ülkelerinin neredeyse tamamından talep olduğunu ifade eden Fatih Tataroğlu; “Kanal İstanbul güzergahında da alımlar var. Ancak büyük ölçekli alımlarla alakalı yani İstanbul'un göz bebeği dediğimiz projelerle alakalı Katar ve Çinliler gündemde. Bunların görüşmeleri de başladı” açıklamasında bulundu.

OTEL VE AVM'LERE BÜYÜK İLGİ GÖSTERİLİYOR

Yalı ve köşk satışlarının yüzde 20'lik bölümünün karşılandığını ifade eden Fatih Tataroğlu, “Bunun ana başlıklarını otel ve alışveriş merkezleri oluşturuyor” dedi.

Yakın zamanda sadece Çinli ve Körfez ülkelerinin İstanbul'daki gayrimenkullere yönelik taleplerinin değerinin 35 milyar doların üzerinde olduğunu ifade eden Tataroğlu; “Burada en önemli konu, yabancı sermayelerin buradaki alım kabiliyetini, alışveriş hacmini yükseltmesi için ilgili kurum ve müşavirlik firmalarının hassasiyet göstermesi. Doğru yönetilmesi durumunda bu rakamların daha da üzerine çıkılabilir” diye konuştu.