Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yabancı yatırımcının gözü kulağı sıcak denizlerde

ERA Türkiye'nin eğitim seminerinde konuşan ünlü gayrimenkul uzmanı Kostas Bakas, Akdeniz ve Ege Bölgesi'nin yabancı yatırımcının ilgi odağı haline geldiğini söyledi.

Uluslararası gayrimenkul danışmanlık markası ERA Türkiye, ilkini İzmir’de gerçekleştirdiği seminerlerine Ankara, Antalya ve İstanbul’da devam etti. İstanbul seminerinde bir de konuşma yapan Yunan gayrimenkul eğitmeni Kostas; Akdeniz ve Ege Bölgesi’nin yabancı yatırımcıların ilgi odağı haline geldiğini söyledi.

Türkiye’nin yatırım yapılması gereken bir ülke olduğunu belirten Kostas Bakas, "Türkiye hem batılılaşmış, hem modernize olmuş, hem de gelişmiş bir ülke… Ben de diğer Avrupalılar gibi Türkiye’ye yatırım yapmayı düşünüyorum. Özellikle Akdeniz ve Ege’de çok fazla yatırım yapılacak yer var. Bu bölgeler yabancı yatırımcıların ilgi odağı durumunda. Türk ve Yunan brokerlar birbirlerine çok benziyorlar. Türkiye’deki brokerlar eğitim anlamında çok iyiler, çok fazla yönlendirme alıyorlar ve kendilerini geliştirmeye daha odaklılar. Müşterilere ciddi anlamda daha iyi hizmet vermek, kaliteyi arttırmak adına bu bütün eğitimleri takip ediyorlar ve bu konuda gayet başarılılar. Ayrıca Türk Broker’lar çok iyi girişimciler" diye konuştu.

Tüketici tercihlerine de değinen Bakas, "Türkiye’de olduğu gibi Yunanistan’da da ev satın alınırken her zaman kadınların tercihlerinin öncelikli olduğunu görüyoruz. Bir referandum yapmaya kalkarsak birçok konuda olduğu gibi bunda da kadınlar baskın çıkar. Eğer bir kadın bir şey istiyorsa onu alır” dedi.

Konut satışları artarak devam edecek

Eğitimler sırasında konuşma yapan ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, Türkiye’de konut ihtiyacının bitmeyeceğini, geçtiğimiz yıla göre konut satışlarının yüzde 6 arttığını söyledi. Baygan, "Özellikle 1+1 1+2 konutlara yoğun talep var. İstanbul, Avrupa ülkelerine göre konut fiyat artışında yüzde 25 oranla dünyada 3. sırada yer alıyor" dedi.