Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yabancı yatırımcının konutta tercihi Türkiye oldu

TÜİK 2018 Haziran konut satış istatistiklerine göre yabancıya konut satışları artmaya devam ediyor. Haziran ayında da yabancıya satılan konut artış gösterdi.

Her ay Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından düzenli olarak açıklanan konut satış istatistikleri raporunun Haziran 2018 dönemine ilişkin verileri kamuoyu ile paylaşıldı. TÜİK tarafından paylaşılan verilere göre ülke genelinde yabancı yatırımcıya satılan konut miktarı yüzleri güldürmeye devam ediyor. Haziran ayı içerisinde de yabancı yatırımcıya satılan konutlar katlanarak devam etti.

EN ÇOK IRAK VATANDAŞLARI KONUT SATIN ALDI

Haziran 2018 döneminde yabancı yatırımcılar Türkiye genelinde konut satın almaya devam etti. Türkiye’den en konut satın alan ülke vatandaşları Iraklılar oldu. Irak vatandaşları haziran ayı boyunca Türkiye’den toplam 315 adet konut satın aldı. Iraklıları toplam 228 adet konut ile İranlıları izledi. Sırasıyla en çok konut satın alan ülke vatandaşları ise şöyle oldu: 169 konut alımı ile Rusya Federasyonu, 139 konut ile Afganistan ve 110 adet konut satışı gerçekleştirilen Suudi Arabistan oldu.

YABANCI YATIRIMCININ İLK TERCİHİ İSTANBUL OLDU

Yabancı yatırımcılar Türkiye genelinde en çok İstanbul’dan konut satın almayı tercih etti. Kültür sanat ve ticaret merkezi megakent İstanbul’da toplam satılan konut miktarı 764 adet oldu. İstanbul ilini 525 adet yabancı yatırımcıya konut satışı ile tatil ve turizm cenneti illerden Antalya takip etti. Antalya’yı ise 117 adet konut satışı ile Bursa izledi. Bursa’yı da 83 konut satışı ile başkent Ankara takip ederken onu da 74 adet konut satışı ile Yalova izledi.