Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Yabancı yatırımcının konutta tercihi Türkiye oldu

TÜİK 2018 Haziran konut satış istatistiklerine göre yabancıya konut satışları artmaya devam ediyor. Haziran ayında da yabancıya satılan konut artış gösterdi.

Her ay Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından düzenli olarak açıklanan konut satış istatistikleri raporunun Haziran 2018 dönemine ilişkin verileri kamuoyu ile paylaşıldı. TÜİK tarafından paylaşılan verilere göre ülke genelinde yabancı yatırımcıya satılan konut miktarı yüzleri güldürmeye devam ediyor. Haziran ayı içerisinde de yabancı yatırımcıya satılan konutlar katlanarak devam etti.

EN ÇOK IRAK VATANDAŞLARI KONUT SATIN ALDI

Haziran 2018 döneminde yabancı yatırımcılar Türkiye genelinde konut satın almaya devam etti. Türkiye’den en konut satın alan ülke vatandaşları Iraklılar oldu. Irak vatandaşları haziran ayı boyunca Türkiye’den toplam 315 adet konut satın aldı. Iraklıları toplam 228 adet konut ile İranlıları izledi. Sırasıyla en çok konut satın alan ülke vatandaşları ise şöyle oldu: 169 konut alımı ile Rusya Federasyonu, 139 konut ile Afganistan ve 110 adet konut satışı gerçekleştirilen Suudi Arabistan oldu.

YABANCI YATIRIMCININ İLK TERCİHİ İSTANBUL OLDU

Yabancı yatırımcılar Türkiye genelinde en çok İstanbul’dan konut satın almayı tercih etti. Kültür sanat ve ticaret merkezi megakent İstanbul’da toplam satılan konut miktarı 764 adet oldu. İstanbul ilini 525 adet yabancı yatırımcıya konut satışı ile tatil ve turizm cenneti illerden Antalya takip etti. Antalya’yı ise 117 adet konut satışı ile Bursa izledi. Bursa’yı da 83 konut satışı ile başkent Ankara takip ederken onu da 74 adet konut satışı ile Yalova izledi.