Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yabancı yatırımcıya vatandaşlık verilmesiyle Türkiye'ye yatırım artacak

Yabancı yatırımcılara vatandaşlık hakkı verilmesine ilişkin açıklama yapan Agency kurucu ortaklarından Yasin Tatlıdil, “Sektöre hareket getirecek bir adım atıldı" dedi.

Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu yönetmelikle birlikte 3 yıl satılmaması şerhi şartı ile 1 milyon dolarlık gayrimenkul alımlarında yabancılar Türk vatandaşlığı kazanabilecek.

Yaşanan son gelişmeyi değerlendiren Agency Gayrimenkul’ün kurucu ortaklarından Yasin Tatlıdil, "Son dönemde yabancı satışlarında bir durgunluk yaşanıyordu. Sektörde yabancı satışlarını harekete geçirmek adına bazı çalışmalar yapılması gerekiyordu. Bu yönetmelikle birlikte gayrimenkul sektörünün hareketleneceğini düşünüyorum" dedi.

Ülkeye döviz girişi sağlanacak

Kısa vadede çok ciddi sonuçlar beklenmediğini belirten Tatlıdil, "Dünyada da bu tür düzenlemeler yapılıyor, olumlu sonuçlar da doğuruyor. Kısa vadede beklemesek de uzun soluklu düşündüğümüzde sektöre pozitif katkıları olacaktır. Bu yönetmelikle birlikte yabancı yatırımcı Türkiye’yi tercih edecektir. Bu gayrimenkul satışlarında hareketlilik getirdiği gibi ülkeye döviz girişini de sağlacak. Bu nedenle gelişmeleri çok olumlu karşılıyorum" ifadesini kullandı.