Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Yabancı yatırımcıya vatandaşlık verilmesiyle Türkiye'ye yatırım artacak

Yabancı yatırımcılara vatandaşlık hakkı verilmesine ilişkin açıklama yapan Agency kurucu ortaklarından Yasin Tatlıdil, “Sektöre hareket getirecek bir adım atıldı" dedi.

Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu yönetmelikle birlikte 3 yıl satılmaması şerhi şartı ile 1 milyon dolarlık gayrimenkul alımlarında yabancılar Türk vatandaşlığı kazanabilecek.

Yaşanan son gelişmeyi değerlendiren Agency Gayrimenkul’ün kurucu ortaklarından Yasin Tatlıdil, "Son dönemde yabancı satışlarında bir durgunluk yaşanıyordu. Sektörde yabancı satışlarını harekete geçirmek adına bazı çalışmalar yapılması gerekiyordu. Bu yönetmelikle birlikte gayrimenkul sektörünün hareketleneceğini düşünüyorum" dedi.

Ülkeye döviz girişi sağlanacak

Kısa vadede çok ciddi sonuçlar beklenmediğini belirten Tatlıdil, "Dünyada da bu tür düzenlemeler yapılıyor, olumlu sonuçlar da doğuruyor. Kısa vadede beklemesek de uzun soluklu düşündüğümüzde sektöre pozitif katkıları olacaktır. Bu yönetmelikle birlikte yabancı yatırımcı Türkiye’yi tercih edecektir. Bu gayrimenkul satışlarında hareketlilik getirdiği gibi ülkeye döviz girişini de sağlacak. Bu nedenle gelişmeleri çok olumlu karşılıyorum" ifadesini kullandı.