Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yabancılar, Türkiye'den aldıkları konutları yüzde 70 karla Türklere satıyor

Turkhousing Real Estate Yönetim Kurulu Başkanı Sönmezoğlu, "Öyle bir noktaya geldik ki; Türkiye’de yabancıya satışı biz yaparken, aynısını onlar bize yapar oldu" dedi.

Sağlanan teşviklerle birlikte Türkiye'ye ilgi göstermeye devam eden yabancı yatırımcılar, Türkiye'de gayrimenkul ticatine başladı. Türkiye'nin dört bir yanında yükselen projelerin yabancı gayrimenkul yatırımcısının ilgisini çekmeye devam ettiğini belirten Turkhousing Real Estate Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Sönmezoğlu, "Yıllardır Arap yatırımcılar toplu olarak alım gerçekleştiriyor. Daha sonrasında ise bunun ticaretini yapıyorlar. Artık öyle bir noktaya geldik ki Türkiye’de yabancıya satışı biz yaparken, aynısını onlar bize yapar oldu. Bu anlamda da alınan fiyatın yüzde 70’e varan kâr oranıyla bize satıyorlar” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Arap yatırımcıların özellikle İstanbul ve Bursa şehirlerinde yatırım yaptığına dikkat çeken Sönmezoğlu, İstanbul-İzmir otoyolunun 25 kilometrelik Gemlik-Bursa etabının hizmete açılmasıyla Bursa’daki konut fiyatları ve sayısının hızla artacağını belirtti.

Bu bölgenin hem yerli hem de yabancı yatırımcı tarafından büyük ilgi gördüğüne değinen Gonca Sönmezoğlu, "İstanbul ve Bursa arasının kesintisiz olarak otoban ile bağlanması inşaat sektörünü harekete geçirdi. Gelecek olan talepleri karşılamak adına inşaatlar bir bir kazılırken, konut satışlarında ve fiyatlarında ise artış yaşandı. En çok Bursa’nın Demirtaş bölgesindeki hareketlilik göze çarpıyor" diye konuştu.

İHA