Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yabancılara konut satışında ilk 9 ayda 2017’nin rakamları aşıldı

2018’in ilk 9 ayında gerçekleşen yabancılara konut satışı, 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 58.5 artışla 24 bin 155'e ulaştı.

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, bu yılın ilk 9 ayında yabancılara satılan konut sayısının yüzde 58.5 artışla 24 bin 155'e ulaştığını açıkladı. Geçen yıl 22 bin 200 konut satıldığını hatırlatan Gökhan Taş; “Şimdiden bu rakamın yaklaşık 2 bin adet üzerine çıkmışız” dedi.

Gökhan Taş, 2018 yıl sonu hedefinin 30 bin olduğunu ifade etti. Yabancılara en çok konut satışının İstanbul'da yapıldığını belirten Taş; “İstanbul’u Antalya, Bursa, Ankara ve Yalova takip ediyor” diye konuştu.

GURBETÇİLERDEN İLGİSİ SON DÖNEMDE ARTTI

Dövizdeki dalgalanmaya bağlı olarak gurbetçilerin konut alımına ciddi ilgi gösterdiğini dile getiren Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, “Gurbetçiler, döviz kuru avantajı ile büyük şehirlerden getirisi yüksek projelere de yüksek ilgi göstermeye başladılar” değerlendirmesinde bulundu.

MEHMET BABACAN: CİDDİ BİR TALEPLE KARŞI KARŞIYAYIZ

Dolar ve avrodaki yükseliş sonrası gurbetçilerin ve yabancıların Türkiye'deki markalı konut projelerine ilgisinin artmasından bahseden Babacan Holding Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Babacan; “Yurt dışında yaşayıp çalışan vatandaşlarımız konut alımı ve gayrimenkule yatırım konusunda istekli görünüyorlar. Çok ciddi bir gurbetçi ilgisinden söz edebiliriz” diye konuştu.

Mehmet Babacan gelen taleplerde özellikle Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsviçre, Belçika ve Avusturya gibi ülkelerde yaşayan gurbetçilerin öne çıktığını söyledi.

GURBETÇİNİN TİCARİ ÜNİTELERE İLGİSİ CİDDİ ARTIŞTA

Nevita International Yönetim Kurulu Başkanı ve Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal, gurbetçilerin Türkiye’de ticari gayrimenkullere ve konutlara ilgisinin arttığını ifade etti.

Ticari ünitelere ilgilerinin konuta nazaran daha çok arttığını dile getiren Faruk Akbal en çok Almanya, Fransa, İsveç ve Danimarka'daki gurbetçilerin genelde 500 bin TL ile 700 bin TL arasında harcamada bulunarak gayrimenkul yatırımı yaptığını söyledi.