Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yabancıların Ankara’ya ilgisi artıyor

Yabancılara konut satışında İstanbul birinci oldu. Konu ile ilgili açıklama yapan Zafer Yıldırım, “İstanbul birinci olsa da Ankara’nın da şaha kalktığını görüyoruz” dedi.

2017 yılında yabancılar Türkiye’den 22 bin 234 konut satın aldı ve 4.6 milyar dolar ödeme yapıldı. En çok konut alınan şehir 8 bin 182 adet ile İstanbul aldı.

İstanbul’u 4 bin 707 konutla Antalya, bin 474 konutla Bursa, bin 79 konutla Yalova, 978 konutla Trabzon, 826 konutla Aydın, 817 konutla Ankara, 770 konutla Sakarya, 634 konutla Muğla, 600 konutla Mersin izledi. Türkiye geneli en çok konut alan yabancıların başında ise 3 bin 805 konut satın alımıyla Iraklılar geldi.

KONUT SATIŞINDA ANKARA ŞAHA KALKTI

Yıldırım Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım söz konusu satışlarla ilgili açıklamada bulundu. Yıldırım; “En çok satanlar listesinde her ne kadar İstanbul’un birinci gelmiş olsa da Ankara’nın şaha kalktığını görüyoruz” yorumunda bulundu.

NİTELİKLİ KONUT VE KALİTELİ YAŞAM CEZBEDİYOR

Yıldırım, Ankara’da yükselen konut projelerinin her türlü ihtiyaca cevap verdiğini ifade etti. Ankara’da yükselen projelerin dünya standartlarında olduğunu belirten Zafer Yıldırım, özellikle Beytepe’nin bu anlamda ön plana çıktığını söyledi.

Nitelikli konutların sunmuş olduğu rezidans hizmetleri yerli yatırımcılar kadar yabancı yatırımcıların da ilgisini çekmeye başladığını ifade eden Yıldırım, “Ankara bu anlamda ki gelişimini her geçen yıl katlayarak sürdürüyor. Ankara’nın başkent ve düzenli bir kent oluşu, seçkin üniversiteleri ile kaliteli eğitim sunması bu anlamda fark yaratıyor” dedi.

BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ BÖLGEYE DEĞER KATACAK

Bölgede hayata geçirilen Bilkent Şehir Hastanesi’nin de Beytepe’nin değerine değer katacağını ifade eden Yıldırım, “Beytepe seçkin üniversiteleri ile olduğu kadar, sağlık kuruluşlarına olan yakınlığı ile de fark oluşturuyor. LÖSEV Lösante Hastanesi, Atatürk Hastanesi ve yeni yapılan Bilkent Şehir Ha.tanesi gibi sağlık kuruluşları bu anlamda Beytepe’ye değer katıyor. Beytepe; Panora ve Gordion AVM’ye olan yakınlığı ile yaşamın içinde kalmanızı sağlarken; çevre yolu Eskişehir yolu ve Konya yoluna olan merkezi konumu ile de Ankara’dan kopmadan huzurlu yaşamın kapılarını aralıyor” dedi.

YILDIRIM: BÖLGEDEKİ İLGİ BİZİ CEZBETTİ

Beytepe’de hayata geçirmiş oldukları Beyterrace projesi ile büyük ilgi gördüklerini anlatan Yıldırım Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım “Oradaki ilgi bizi Beytepe’ye daha çok bağladı. Arsa yatırımlarımız devam ediyordu ve şu anda da hız kesmeden arsa alımlarımıza devam ediyoruz. Yıldırım Kule’yi de inşa ederken dahi Beytepe’den hiçbir şekilde elimizi çekmedik. Bir sonraki projemizin Beytepe olduğunu planlamıştık. Yıldırım Kule’de satış pazarlama tanıtım kiralama da son aşamadayız. Tahminen Haziran-Temmuz ayı içerisinde Beytepe’ye geri dönüp projeyi geliştirdiğimiz bölgede konut inşaatına başlayacağız” açıklamasında bulundu.