Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yabancıya konut satışında bu yıl rekor bekleniyor

Gayrimenkul alan yabancılara vatandaşlık verilmesinde sınırın düşürülmesinin satışlara yansıdığını ifade eden Cenk Aşçıoğlu; “Bu yıl rekor kırılabilir” dedi.

Gayrimenkul alan yabancılara vatandaşlık verilmesinde sınırın 1 milyon dolardan 250 bin dolara indirilmesinin meyvelerini almaya başladıklarını söyleyen Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu, son 4 ayda satışlarının yarısından fazlasını yabancılara yaptıklarını ifade etti. Yeni Asır’da yer alan habere göre; Cenk Aşçıoğlu, uygulamanın asıl etkisinin ise bu yıl içinde kendisini göstereceğini belirtti. Bu yıl yabancıya satışların çok daha fazla artmasını beklediklerini ifade eden Aşçıoğlu; “Bu yıl rekor kırılacak gibi” dedi.

TEŞVİK SATIŞLARI ARTIRIR

Cenk Aşçıoğlu Rusya, Türki Cumhuriyetler, Hindistan, Cezayir, İran, Irak, Güney Afrika ve Kanada gibi çok farklı ülkelerden insanlara emlak sattıklarını belirtti. Pakistan gibi yeni pazarlara da yöneldiklerini söyleyen Aşçıoğlu, yabancıya mülk satışının hükümet tarafından desteklendiğini hatırlattı.

Yabancıya satış ile birlikte ülkeye döviz girdiğini ifade eden Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu, bunun ihracat gibi değerlendirilebileceğini belirtti. Ekonominin canlandığını söyleyen Cenk Aşçıoğlu; “Ev alan yabancılar evlerine eşya alıyor, alışveriş yapıyor. Berbere gidiyor. Yabancıya satışların artması için fuarlar ve tanıtımlar yapılmalı. Bu kapsamda inşaat sektörüne yurtdışındaki tanıtımlar için teşvik verilebilir” şeklinde konuştu.

ATAKÖY'DE YÜZDE 100 KAZANDIRDI

Son dönemlerde İstanbul Ataköy’e yoğunlaştıklarını belirten Cenk Aşçıoğlu, burada toplamda bin 100 ünitelik Selenium Retro, Selenium Ataköy ve Selenium Retro 9 projelerini hayata geçirdiklerini hatırlattı. Satışların yüzde 80’inden fazlasını tamamladıklarını ifade eden Aşçıoğlu, Ataköy’den emlak alanların yüzde 100 kazandığını da sözlerine ekledi.