Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yabancıya konut satışında hedef 10 milyar dolar

Türkiye’ye yatırım çağrısında bulunan GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, yabancıya konut satışında hedefin 10 milyar dolar olduğunu açıkladı.

GYODER, Almanya’nın Düsseldorf kentindeki Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nda yatırımcılarla bir araya geldi. GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, fuardaki GYODER standında, Türkçe versiyonunu hazırladıkları ‘How to Buy Property in Turkey?’ kitapçığını da katılımcılarla paylaştıklarını dile getirdi.

HEDEF YABANCI YATIRIMCIYA SATIŞTA 10 MİLYAR DOLARA ULAŞMAK

Feyzullah Yetgin, yeni düzenlemelerle birlikte gayrimenkul yatırımlarının daha cazip hale geldiğini ifade etti. Bununla birlikte satışlara ivme kazandıran adımların atıldığını söyleyen Yetgin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın önemli bir hamlesiyle, 1 milyon dolarlık gayrimenkul alan yabancıya vatandaşlık hakkı tanınması şartı 250 bin dolara düşürüldüğünü hatırlattı. Yabancıya satış ile alakalı olarak yapıcı adımlar atılmasının sektör adına gerçekten sevindirici olduğunu söyleyen Yetgin; “Yeni düzenlemelerin hayata geçirildiği 2018’de, canlanmanın en yoğun olduğu alan yabancı yatırımcıya yapılan satışlar oldu. 2018 sonu itibari ile 39 bin 663 adedi bulan yabancıya konut satışı, bir önceki yıla göre yüzde 78.4 oranında arttı ve tüm zamanların rekoru kırıldı. 2019’da yabancıya konut satışı adedini 60 bine taşıma ve yaklaşık 6 milyar dolarlık satışı 10 milyar dolara çıkarma hedefimiz var” ifadelerini kullandı.

GAYRİMENKUL ÜLKEMİZ İÇİN STRATEJİK BİR ZENGİNLİK

Feyzullah Yetgin, Türkiye gayrimenkul sektörünün, dünya ile kıyaslandığında çok daha büyük bir potansiyel içerdiğini vurguladı. Gayrimenkulün Türkiye için stratejik bir zenginlik olduğunu dile getiren Yetgin, Avrupa’da yaşayan vatandaşları ve yabancı yatırımcıları, gelecek vadeden yatırım fırsatları için Türkiye’ye davet etti.