Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yabancıya vatandaşlıkta istenen asgari taşınmaz bedeli düştü

Yabancıların Türk vatandaşlığına geçişi ile ilgili düzenlemeler yapıldı. Vatandaşlığa geçişte istenen asgari taşınmaz bedeli 1 milyon dolardan 250 bin dolara indi.

Yabancıların Türk vatandaşlığına geçişi ile ilgili düzenlemeler yapıldı. Resmi Gazete’de yayınlanan 106 sayılı kararla birlikte Türkiye’de gayrimenkul sahibi yabancıların Türk vatandaşlığına geçişinde gereken asgari taşınmaz bedeli 250 bin dolara indirildi. Bu rakam daha önce 1 milyon dolar olarak belirlenmişti.

İSTENEN SERMAYE TUTARI MİKTARI 500 BİN DOLAR OLDU

Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik, 2010 yılında yürürlüğe girdi. Yönetmeliğin, yabancıların “istisnai olarak Türk vatandaşlığını” kazanmalarını düzenleyen 20'nci maddesinde yapılan değişiklik ile birlikte, Türk vatandaşlığına hak kazanmak için öngörülen sabit sermaye tutarı 2 milyon dolardan 500 bin dolara indirildi.

Gayrimenkul sahibi yabancıların vatandaşlığa geçişi için gereken asgari taşınmaz bedeli ise 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürüldü.

En az 100 kişiye istihdam sağlayan yabancılar da Türk vatandaşlığına hak kazanıyordu. Bu rakam yeni düzenleme ile birlikte 50 olarak değiştirildi. Buna göre en az 50 kişiye istihdam sağlayacak olan yabancılar Türk vatandaşlığını kazanabilecek.

Yapılan bir diğer düzenleme ise Türkiye’deki bankalarda tutulması gereken mevduat miktarı. Buna göre Türk vatandaşlığına geçme hakkı kazanmak için Türkiye’deki bankalarda tutulması gereken mevduat miktarı 3 milyon dolardan 500 bin dolara düşürüldü.