Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yabancıya vatandaşlıkta satış vaadi geçerli sayılacak

Türk Vatandaşlığı Kanunu’nda değişiklik yapıldı. Düzenleme ile, 250 bin dolarlık taşınmazın peşin olarak satışının vaat edilmesi vatandaşlık kazanımı için yeterli olacak.

Gayrimenkul sektörüne önemli bir destek daha geldi. Artık yabancıların 250 bin dolarlık gayrimenkul satın alması karşılığı Türk vatandaşlığı kazanması uygulamasında, söz konusu gayrimenkulün satış vaadi de geçerli olacak.

NOTERDEN SÖZLEŞME DÜZENLENECEK

Resmi Gazete’de bugün yayımlana Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun uygulanmasına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapan yönetmeliğe göre, söz konusu tutarda taşınmazın peşin olarak satışının vaat edildiğine dair noterden düzenlenen sözleşmenin, 3 yıl süreyle devri ve terkini yapılamayacağı taahhüdüyle tapu siciline şerh edilmesi vatandaşlık kazanımı için yeterli sayılacak.

1 MİLYON DOLARDAN 250 BİN DOLARA İNDİRİLMİŞTİ

18 Eylül’de yapılan düzenleme ile yabancıların vatandaşlığa geçişi için gereken asgari taşınmaz bedeli 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürülmüştü. Uygulamanın ardından yabancıya konut satışları eylülde yüzde 151.1 artarak 5 bin 615, ekimde ise yüzde 134.4 artarak 6 bin 276 oldu.