Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yatay asansörler mimaride çığır açacak

Halatlı dikey asansörlerin yerine hem dikey hem yatay olarak hareket edebilen asansör sistemi geliştiren ThyssenKrupp, şehirlerin mimarisini de değiştirmeye hazırlanıyor.

Almanya merkezli asansör şirketi ThyssenKrupp, yeni nesil asansörlerini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Şirketin mimaride yeni bir devrim açması beklenen asansörleri yatay ve dikeyde hareket edebiliyor. ThyssenKrupp Asansör Türkiye CEO’su Turgay Şarlı, bugüne kadar sadece dikeyde çıkabilen asansörlerle binaların yükselmesi sağlanırken, ThyssenKrupp’un, kablosuz ve yatay gidebilen Multi adlı asansörüyle binalarda mimarinin yeniden şekilleneceğin söyledi.

Multi asansörlerin 2017'de satışa çıkacağını belirten Turgay Şarlı, “Multi adlı asansör sistemimiz halatsız olduğu için dikey asansör sistemlerinde olduğu gibi kuyular açmaya gerek kalmayacak. Duvara yapıştırılan bu sistemle binalar istenildiği gibi yapılabilecek. Asansörde düşme olayını bitirecek olan yeni sistemle ilgili üniversitedeki mimarlarla konuştuğumuzda 20 yıl içinde halatla çalışan asansörlerin yerine yeni nesil asansör sisteminin kullanılmaya başlamasıyla, alıştığımız mimariden farklı yeni bina modelleri ortaya çıkacağını söylediler” diye konuştu.