Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yatırım amaçlı konut alımlarının artış göstermesi bekleniyor

Konutta yüzde 20 indirim kampanyası ile konut satışlarının yatırım tarafında artış göstermesi bekleniyor.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından düşüş gösteren konut satışları devlet ve özel sektör teşvikleri ile yeniden canlanmıştı. Ancak 2018 yılında iyice dar boğaza giren sektör için yeniden bir çıkış kapısı gerekiyor. Bu alanda hem devlet hem de özel sektör üzerine düşen görevi yerine getirerek yeniden büyük bir konut seferberliği başlattı.

Seçimler öncesinde devlet tarafından KDV oranları, tapu harç bedelleri ve Ziraat Bankası öncülüğünde konut kredisi faizleri aşağı çekildi. Devlet eliyle yapılan bu teşviklerin ardından bir haber de özel sektörden geldi! Türkiye gayrimenkul sektörünün üç büyük çatı kuruluşu tarafından 45 firmanın katıldığı 100 bin stoklu 150 farklı konut projesini kapsayan bir indirim kampanyası başlatıldı. Hem peşin hem de kredili alımları kapsayan kampanya kapsamında konut alımlarında yüzde 20 indirim uygulanıyor.

Teşvikler piyasayı yeniden hareketlendirdi. Bu süreçte oturum için olduğu kadar yatırım için de konut satın alınması bekleniyor. Kampanyanın gayrimenkul yatırımlarına ağırlık verilmesine olanak tanıdığı tahmin ediliyor.

Alımlarını erteleyen gayrimenkul yatırımcıları 15 Haziran 2018 tarihi kampanya bitimine kadar alımlarını yoğunlaştıracak ve konut sektörü yeniden eski günlerine dönerek ivme kazanacak.

Oturum ya da yatırım amacıyla konut satın almak isteyen vatandaşlar 31 Ekim 2018 tarihine kadar bu kampanyadan yararlanabilir. Konut kampanyası kapsamında vatandaşlar 15 Haziran 2018 tarihine kadar da yüzde 20 indirimli konut satın alabiliyorlar. Uzun vade, düşük peşinat ve yüzde 1’in altında kredi faizi imkanı da sağlanıyor.