Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

“Yatırımcı sayısında artış görülecek”

A.Koç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Koç bu yıl, yabancı yatırımcı sayısında geçen yıla oranla önemli bir artış olacağını belirtti.

Yabancılara yapılan teşvikler ve referandum sonucuyla birlikte, Körfez ülkelerindeki yatırımcılardan büyük hamle beklendiğini söyleyen A.Koç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanıve emlaksatan.com sitesinin kurucusu Abdurrahman Koç, “Yabancı finans aktörlerinin ülkemize gelmesinin teşviki için, KDV ve tapu harçlarında indirim yapıldı. Öte yandan, yurt dışındaki yatırımcıların, Türkiye'de yabancı para cinsinden borçlanma aracı ihraç etmelerinin önü açılacak. Tüm bu unsurları ele aldığımızda, bu yıl, yabancı yatırımcının geçen yıla göre önemli bir artış göstereceğini düşünüyoruz” dedi.

Öte yandan Koç, “Geçtiğimiz hafta Katar’da düzenlenen ve Türkiye’deki yatırım fırsatlarının anlatıldığı Expo Turkey By Qatar fuarıyla, iki ülke arasındaki işbirliği olanaklarını artırmak hedefleniyor. Fuarın, Türkiye ve Katar’ın Körfez’deki diğer ülkelerle yatırım ve işbirliği fırsatlarını da kuvvetlendireceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.