Validebağ Konakları
1 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay覺
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay覺
Yedi Mavi
4 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay覺
Kordon İstanbul
6 Ay Sonra Teslim
Kordon İstanbul İstanbul Avrupa / Kağıthane 295.000 TL - 1.840.000 TL Proje Detay覺

Yavuz Sultan Selim Köprüsü, KÖY'e yüzde 50 oranında prim kazandıracak

Siyahkalem Mühendislik’in CFO’su İbrahim Kahraman, Zekeriyaköy'deki gayrimenkul ve arsa fiyatlarında yüzde 50 oranında bir artış beklendiğini vurguladı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılmasıyla birlikte bölgede konut projelerinin değeri de arttı. Siyahkalem Mühendislik tarafından geliştirilen KÖY Zekeriyaköy projesi de bölgenin en değerli projelerinden biri haline geldi.

Projenin önümüzdeki günlerde ciddi prim yapacağını söyleyen Siyahkalem Mühendislik’in CFO’su İbrahim Kahraman, “KÖY, insanlara kentin içinde doğayla uyumlu bir ortamda yaşama imkanı sunduğu için büyük ilgi görüyordu. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu, tünel projesi ve yapımı hala devam eden 3. Havaalanı, bölgenin uzaklık algısını da ortadan kaldırdı” dedi.

Fiyatlarda büyük bir artış gözlenecek

Altyapı projeleri nedeniyle bölgedeki gayrimenkul ve arsa fiyatlarında yüzde 50 oranında bir artış beklendiğini vurgulayan Kahraman, şöyle devam etti:

"Ülkemizde son dönemde yaşananlar projemize olan ilgiyi azaltmadı. Hatta geçen yılın aynı dönemi ile karşılaştırdığımızda satış ofisi trafiğimizin yüzde 100 oranında arttığını gözlemliyoruz. Uzun süre önce anlaşmalı bankalarımızla birlikte başlattığımız ve çeşitli aralıklarla güncellediğimiz ödeme kolaylığı kampanyalarımız da projemize olan talebi canlı tuttu.
Ağustos ayının başında yeni bir oran belirledik. KÖY’de konut sahibi olmak isteyenler enflasyonun yüzde 5 altında, yıllık yüzde 3 oranla kredi kullanabiliyor; anlaşmalı bankalar aracılığıyla müşterilere ortalama 60 ay vade için yüzde 0,24 ve 120 ay için yüzde 0,63’lük oranlarla kredi imkanı sunuyoruz."