Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde ilk kaza gerçekleşti

Geçtiğimiz hafta hizmete açılan İstanbul Boğazı'nın 3. köprüsünde yüksek tonajlı araçların karıştığı kazada bir kişi hayatını kaybetti.

Sabah saatlerinde meydana gelen kazaya köprüdeki ince işleri yapan işçiler şahit oldu. Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, kaza selfie yüzünden yaşandı. İddialara göre, bir TIR sürücüsü Asya'dan Avrupa'ya geçişte köprünün orta yerinde, en sağ şeritte aracını durdurdu. TIR sürücüsü ve oğlu araçlarından inip fotoğraf çekmek için orta bariyere çıktı. Bu sırada arkadan gelen bir kamyon TIR'a çarptı. Çarpmanın etkisiyle fotoğraf çektiren TIR sürücüsü zemine düştü. Bariyerle aracının arasına sıkıştı. Kazada ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan TIR sürücüsü hayatını kaybetti, sürücünün oğlunun da aralarında bulunduğu 3 kişi yaralandı.

Yoğunluk yaşandı

Kaza sebebiyle Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde ilk kez Asya-Avrupa geçişi durdu. Polis ekipleri vinç yardımıyla kaza yapan araçları kaldırmaya çalışırken diğer yandan da trafiği kontrollü şekilde akışını sağladı. Kaza nedeniyle köprünün diğer istikametinde de trafik yoğunluğu yaşandı. Yaklaşık 2 saatlik bir çabanın sonunda araçlar olay yerinden kaldırıldı ve trafik normale döndü.