Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışına saatler kaldı

Üzerinde raylı sistem bulunan dünyanın en uzun asma köprüsü ünvanına sahip Yavuz Sultan Selim Köprüsü yarın açılıyor.

Yapımına 29 Mayıs 2013 yılında başlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 26 Ağustos'ta açılıyor. Otoyollarıyla birlikte 3 milyar dolar yatırım maliyeti bulunan köprünün hizmete geçmesiyle İstanbul trafiğinin büyük ölçüde rahatlayacağı öngörülüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile yurtdışından davetlilerin katılımıyla yarın açılacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde, günlük 135 bin "otomobil eşdeğer" trafik geçişi için idare garantisi bulunuyor.

Dünyada bir ilk olacak

Gidiş ve geliş istikametlerin 4'er karayolu ve ortada yer alan 2 demiryolu şeridiyle toplam 10 ulaşım şeridine sahip olacak olan köprü, raylı geçiş sisteminin aynı tabliyede olması sebebiyle de dünyada ilk olacak. Yavuz Sultan Selim Köprüsü bu özelliğiyle "üzerinde raylı sistem bulunan dünyanın en uzun asma köprüsü" unvanını alacak.

Fiyatlar yılbaşında değişecek

Geçiş ücretiyle ilgili tartışmaların devam ettiği Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde Avrupa'dan Asya'ya geçişte otomobiller 9,90'dan, aks aralığı ve sayısına göre ağır tonajlı araçlar ise 13,20 liradan başlayan fiyatlarla ücretlendirilecek. Asya'dan Avrupa'ya geçişlerin ücretsiz olacağı köprüde, söz konusu ücretler, 2 Ocak 2017'ye kadar geçerli olacak.