Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

YDA Group üç ödüle layık görüldü

YDA Group, Uluslararası Bonds & Loans Türkiye Ödülleri'nde üç kategoride iki birincilik ve bir ikincilik ödülü aldı.

Finans Dünyasının Oscarları olarak da adlandırılan Uluslararası Bonds & Loans Türkiye Ödülleri’nden YDA Group bu yıl iki birincilik bir ikincilik olmak üzere üç ödülle döndü. 250 Milyon liralık tahvil ihracı ile “Yılın En İyi Tahvil İhracı” ve Kamu Özel İşbirliği (PPP-Public Private Partnership) modeliyle yapımı devam eden Konya Karatay Entegre Sağlık Kampüsü projesi ile “Yılın Proje Finansmanı” ödüllünü alırken, ayrıca aynı projesiyle “Yılın Altyapı Finansmanı” kategorisinde de ikincilik ödüllünü aldı.

YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan şunları söyledi: "15 Temmuz hain darbe girişimi, S&P’nin ülke notunu düşürmesi, OHAL ilan edilmesi, özel sektör tahvil piyasasında yaşanan ihraç iptalleri ve temerrütleri gibi peş peşe yaşanan olağanüstü koşullar nedeniyle morallerin bozulduğu günlerde, yüzde 40’ını küresel yatırımcıların aldığı, başarılı tahvil ihracımız ile ekonomi gündemine “Game Changer” olarak damga vurduk. Olağanüstü koşullar nedeniyle bankaların dahi planlanmış ihraç taleplerini geri çektiği bir dönemde, 200 Milyon TL'lik tahvil ihracına çıktık. En uzun vadenin 3 yıl olduğu Türkiye Borçlanma Araçları Piyasasında daha önce hiç test edilmemiş 4 yıl uzun vadeli, aynı zamanda düşük faizli ve yüksek rakamlı ihracımıza 250 Milyon TL talep geldi. Son yılların reel sektör kökenli en büyük özel sektör tahvil ihracında bir ilk gerçekleştirerek Türk Lirası cinsinden 4 yıl Uzun Vadeli ilk özel sektör tahvil ihracına imza attık. Bu saygın ödül; bu tahvil ihracımızla aldığımız ikinci uluslararası ödül. İlk ödülümüz; dünyanın en saygın iş ve finans dergilerinden World Finance Magazine tarafından düzenlenen “Corporate Finance Deals of the Year” ödüllerinde “Yılın En İyi Tahvil İhracı” ödülüydü.

YDA olarak ilkleri gerçekleştiren bir grubuz ve yine birçok ilki barındıran bir başarı olan Konya Karatay Entegre Sağlık Kampüsü Proje Finansmanı ile de iki ödül birden almanın sevincini yaşıyoruz. Çünkü, bugüne kadar Türkiye’de hiç yapılmamış bir finansman anlaşması gerçekleştirdik; İslam Kalkınma Bankası Türkiye’de ilk defa bir proje finansmanına doğrudan kredi verdi, dünyada ilk defa bir sağlık PPP projesinin finansmanında yer aldı. Aynı zamanda ülkemizde hem konvansiyonel hem de islami finansmanın birlikte yapıldığı ilk hibrit proje finansmanına imza attık. Bu açılardan gerçekten çok önemli bir finansman anlaşması gerçekleştirdik. Tamamen uluslararası bankalarla sağlanan bu finansal anlaşma için, hem projemiz hem de grubumuz çok ayrıntılı finansal değerlendirmelerden geçti, 18 yıl vadeli bu kadar uzun süreli bir kredi sağlanması grubumuza ve projemize duyulan güvenin bir göstergesi. Aldığımız her ödülü çok çalışmanın, azmin bir göstergesi olarak değerlendiriyor ve finans piyasalarına kazandırdığımız yeniliklerin birer takdiri olarak görüyoruz. Ülkemize ve YDA'ya inanan, tüm yerli ve yabancı yatırımcılarımıza, aracı kurumumuza, olağanüstü gayret gösteren özveriyle çalışan finans ekibime ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.”