Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

YDA Group ve Halk GYO, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi için ilk adımı attı

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (IUFM) projesi kapsamında inşa edilecek olan Halk GYO’nun 46 ve 34 katlı kuleleri için YDA Group ile anlaşıldı.

İstanbul’un dünyanın sayılı finans merkezlerinden biri olması vizyonu ile geliştirilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (IUFM) projesi kapsamında inşa edilecek olan Halk GYO’nun 46 ve 34 katlı kuleleri için ana yüklenici seçimi ihale sürecini tamamlandı. İhalede 751,5 milyon TL ile en uygun (düşük) "Anahtar Teslimi Götürü Bedel" teklifini veren YDA İnşaat San. Ve Tic. A.Ş. ; Halk GYO ile ana yüklenici hizmet sözleşmesini imzaladı.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nde (İUFM) Ekim ayında Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla temelleri atılan ilk proje olan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Binası ve iş merkezi YDA Prime projesini de hayata geçireceklerini hatırlatan YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin ARSLAN, "Yaklaşık 3,5 milyon metrekare inşaat alanına sahip olacak Finans Merkezi Projesi kapsamında inşa edilecek BDDK Binası ve YDA Prime iş merkezinin ardından bugün sözleşmesini imzaladığımız Halk GYO Ofis Kuleleri projesini de hayata geçirecek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu projeler; günün 24 saati yaşayan bir kampüs olma özelliğinde olan ve 25 bin kişiye istihdam yaratacak dev ölçekteki Finans Merkezinin kalbi olacaktır. Grubumuza, Halk GYO’ya ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

IUFM projesinin; ülke ekonomisi için taşıdığı önem yanında, ülkemiz ve İstanbul için son derece prestijli, saygınlık kazandıracak bir proje olacağının altını çizen Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin;

“İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşlarından biri olarak, A sınıfı ofis standartlarında dizayn edeceğimiz, 46 ve 34 katlı iki kule ve 8'er katlı üç podyum binamız ile İstanbul'un dünya standartlarında yüksek kalitede ofis ihtiyacını karşılamayı hedeflemekteyiz. İstanbul, ülke ekonomisine katkısı, sahip olduğu iş ve ticaret büyüklüğü ile nitelikli işgücü açısından önemli bir potansiyele sahiptir. İstanbul’un öncelikle bölgesel, nihai olarak da küresel finans merkezi olması vizyonu ile geliştirilecek olan Finans Merkezi Projesi hayata geçirildiğinde, ülkemizde yeni istihdam olanakları yaratılmasına ve ekonomik büyümeye oldukça katkı sağlayacaktır. Şirketimizin gözbebeği olan projenin, finansmanının bir kısmını özkaynaklarımızdan, bir kısmını da kredi kullanmak suretiyle dış kaynaklardan sağlamayı planladık, bu sebeple bugüne kadar bilançomuzu dış finansman yükü olmaksızın taşıdık” dedi.

Finans dünyasının kalbinin atacağı İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, Anadolu yakasında doğuda Tem otoyolu, güneyde E5 bağlantı yolu olmak üzere iki ana arterin kesişim noktasında yer alan bir bölgede inşa edilecek. Genel olarak; konut, rekreasyon, sosyal donatı, kültür ve eğlence alanları ile çevrelenen bölgede konumlu IUFM projesinin tamamlanması ile birlikte, ofis, ticaret, kongre ve kültür merkezi, otel, konut, destek ve hizmet birimleri olarak tanımlanan cami, polis ve itfaiye merkezi gibi fonksiyonlar da bölgede yaratılmış olacak. Tem otoyoluna 400 metre, Boğaziçi Köprüsü’ne 7,5 km, FSM Köprüsü’ne 10,5 km, Atatürk Havalimanına 25 km, Sabiha Gökçen Havalimanına ise 20 km mesafede konumlanan projenin içerisinde ayrıca, Kadıköy-Kartal, Üsküdar-Çekmeköy metro hatlarını birbirine bağlayan güzergah üzerinde yer alıyor olması dolayısıyla, metro ulaşımı da bulunacak.