Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yedi Mavi yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor

Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı tarafından Zeytinburnu'nda yükselen Yedi Mavi projesi satışa çıktığı günden bu yana yatırımcısına yüzde 10 kazandırdı.

TOBB'un Zeytinburnu'nda yer alan 63 bin 500 metrekarelik arazisi üzerinde yükselen Yedi Mavi projesinde satışlar tüm hızıyla devam ediyor. "6 Kule 1 Yaşam" sloganıyla hayata geçirilen Yedi Mavi'de ön satış dönemi 2016'nın üçüncü çeyreğinde başladı. Kısa sürede hızlı bir satış grafiği yakalayan projeden daire sahibi olanlar ilk üç ayda yüzde 10 oranında kazandı. 2017'nin ilk günlerinde fiyatların tekrar güncellenmesi beklenen projede güncel fiyatlar 1 milyon TL ile 7 milyon TL arasında değişiklik gösteriyor. Metrekare birim fiyatının 13 bin TL'den başladığı projede teslimlerin Aralık 2018'de gerçekleştirileceği öngörülüyor.

Toplamda bin 47 dairenin yer aldığı projede alanları 75 metrekare ile 400 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 tipinde daireler yer alıyor. Konut yatırımcılarından büyük bir ilgi gören Yedi Mavi projesinde rezidansların yanı sıra ofisler, AVM ve 110 odalı bir apart otel de yer alıyor.

"Böylesine bir lokasyonda böyle bir proje yok”

Yedi Mavi’nin sınırları içinde olduğu Zeytinburnu sahilinin yakın gelecekte değerini katlayarak artıracağına dikkat çeken Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan, bölgedeki fiyatların şimdiden yüzde 70 artış gösterdiğini söyledi.

Bölgenin gelişim potansiyeline dikkat çeken Kalkavan “Yedi Mavi, bulunduğu lokasyon ve proje özellikleri nedeniyle eşsiz bir yaşam sunuyor. Biz de projemizden hem yatırım hem oturum amacıyla konut sahibi olmak isteyenlere özel ödeme koşulları sunuyoruz. Büyüklükleri ise 75 ile 400 metrekare arasında değişen 5 farklı tipte daire seçeneği bulunan projeden yüzde 5 peşinatla, 120 ay vade ve 0,70 faiz oranlarıyla konut sahibi olmak mümkün. Yüzde 75’i yeşil alana ayrılan Yedi Mavi’de her 10 dönümde 1 blok bulunuyor. Böylesine bir lokasyonda böyle bir proje yok” diye konuştu.

Nazım Kalkavan; Tarihi Yarımada sınırlarında yer alması ve Boğaz hattına alternatif olacak sahili ile değerine değer katan Yedi Mavi’nin çok önemli ulaşım akslarının kesim noktasında yer almasının da ayrı bir özellik olduğunu söyledi. Bölgenin lokasyonuyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kalkavan, “Zeytinburnu bölgesinin değerini artıran en önemli unsurlardan biri de Asya ile Avrupa kıtasını birbirine bağlayan Avrasya Tüneli’nin açılması oldu. Açılışla birlikte dünyanın gözü bölgeye çevrildi. Bu önemli yatırım da bölgenin değerlenmesine büyük katkı sağlayacak ve konut fiyatlarını artıran etkenlerden biri olacak” dedi.