Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yeni eğitim sistemi Türkiye genelinde fiyatları yükseltecek

TEOG yerine getirilen "mahalle okuluna dönüş" sistemiyle birlikte birçok il ve ilçede konut fiyatlarında artış yaşanması bekleniyor.

TEOG yerine getirilen “Mahalle okuluna dönüş” sistemiyle birlikte Niğde’deki konut fiyatlarında da artış yaşanması bekleniyor.

Eğitim-öğretim sistemi bir kez daha değiştirildi. Yeni getirilen sisteme göre her öğrenci kendi evinin yakınında bulunan 5 liseden birini tercih ederek kayıt yaptırabilecek. Nitelikli okullarda eğitim almak isteyenler de sınava girerek okulunu seçebilecek. Busistemle birlikte ülke genelindeki konut fiyatlarının da artması bekleniyor. Konut fiyatlarının artması beklenen illerden bir tanesi de Niğde oldu.

Adrese dayalı eğitim sistemi ile aileler okul çevresindeki evleri ya kiralayacaklar ya imkanı olan daire satın alacak. Bu talebin ise 150 bin TL’lik daireyi 180 bin TL’ye, 600 TL’lik kiralık daireyi ise 700 TL’ye çıkarması tahmin ediliyor.

Kiralık ve satılık ev fiyatlarında yüzde 25 ile 50 arasında bir artış olabilir. Çünkü o okulların kapasitesi artmasıyla öğrencilerin okullara talebi artacak,

Yeni getirilen eğitim-öğreitm sistemi emlak sektörünü de etkiledi. Şimdiden emlak ilanları "Fen Lisesi manzaralı daire", "Anadolu Lisesi'ne 100 metre uzaklıkta" şeklinde değiştirilmeye başlandı.