Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yeni nesil inşaat projeleri gazbetonu tercih ediyor

AKG Gazbeton, ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü'yle yaptığı çalışma kapsamında gazbetonun yapılarda kullanılmasının faydalarını ortaya çıkardı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün gazbetonun yapılarda kullanılmasının faydaları üzerine hazırladığı rapordaki verilere dikkat çeken AKG Gazbeton, gazbetonun yeni nesil inşaat projelerinin vazgeçilmez yapı malzemesi olduğunu ortaya koydu.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü akademisyenlerinin, gazbetonun ve ikame yapı malzemelerinin kıyaslandığı raporundan alınan bilgilere göre gazbeton, hafif ve masif bir yapı malzemesi olması nedeniyle, temel ve betonarme maliyetinden, deprem güvenliğine kadar önemli avantajlar sağlıyor.

Raporun sonuçları hakkında açıklamalarda bulunan AKG Gazbeton Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç, "Gazbetonun faydaları uzun zamandır sektörde biliniyor. Sektörün gelişimine paralel olarak bizler de ülkenin en önemli yerli gazbeton üreticisi olarak ürünlerimizi geliştiriyoruz. ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün araştırmalarıyla ürünlerimizin ikame yapı malzemelerine göre bina ağırlığını yüzde 15 azalttığı, deprem kuvvetlerinin binalara yüzde 15 daha az etki ettiği, binaların temel tasarımında ve maliyetinde yüzde 22, betonarme maliyetlerinde yüzde 8 tasarruf sağladığı ve bina ağırlığının hafiflemesinden dolayı küçülen kolon boyutlarıyla metrekare tasarrufu sağladığı tescillendi. Gelişen inşaat sektörüne dünya standartlarındaki ürünlerimizle hizmet verirken, hem inşaat projelerinin yüklenicilerine hem de hayata geçirilen projelerde yaşama başlayacak konut sakinlerine önemli avantajlar sağlıyoruz. Yüklenicilere sunduğumuz maliyet avantajlarımızla, konut sakinlerinin güvenli, konforlu ve huzurlu hayat sürmeleri için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz" dedi.