Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yöryapı, kentsel dönüşümde markalaşacak

Rotayı kentsel dönüşüm projelerine çeviren Yöryapı; Bağdat caddesi, Fenerbahçe ve Erenköy’de inşa edilecek yeni projeleri için hazırlıklarını tamamladı.

Türkiye'de kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yıkılacak 7 milyon binanın bulunduğunu ve bu binaların yerine modern ve ultra lüks binalar inşa etmeyi planladıklarını belirten Yörsan ve Yöryapı Başkan Yardımcısı Teoman Yörük inşa edecekleri markalı konut projeleri sayesinde vatandaşları altyapısı oturmuş semtlerde ev sahibi yapacaklarını söyledi.

Yöryapı olarak rotayı kentsel dönüşüm projelerine çevirdiklerini anlatan Yörsan ve Yöryapı Başkan Yardımcısı Teoman Yörük “İstanbul’da ekonomik ömrünü tamamlamış ve ciddi hasarlara sahip olan birçok yapı hala kullanılıyor. Bu durumun can ve mal güvenliğini tehdit altına alması nedeniyle, şehirlerde "kentsel dönüşüm" kapsamında yenileşmeye gidiliyor. Başka bir ifadeyle, kentsel dönüşüm projesi ile "riskli" olan yapılar yıkılarak yenisi inşa ediliyor" dedi.

Kentsel dönüşüm projelerinden ev almanın avantajları da sıralayan Yörük, "Kentsel dönüşüm projelerinden ev alımının tercih edilmesinin nedeni, son yıllarda konutların depreme daha dayanaklı, lüks yapılması ve konut arz/talep dengesinde talebin daha fazla olması. Bu da son 10 yılda konut fiyatlarının fazlaca artış sergilemesine sebebiyet verdi.

Kentsel dönüşüm projelerinin hiç şüphesiz en önemli avantajı lokasyon. Beşiktaş, Kadıköy, Bakırköy, Üsküdar gibi semtler gelişimini tamamlamış semtler. Ulaşım ağlarının tam göbeğinde yer alan bu semtlerde binaların büyük bir kısmı 1999 Marmara depreminden önce yapılmış. Bu sebepten dolayı kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde yıkılıp yeniden inşa edilmesi gereken binaların büyük kısmı bu semtlerde yer alıyor. Bu semtlerin tarihi – sosyal – kültürel dokusu ve gelişimi, ticari yoğunluğu, manzarası, çevre ve doğal güzellikleri taşınmazın değerinde etkili oluyor" dedi.

Şuan için Yör Palas Acıbadem ve Erenköy Altındere Apartmanı ile Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında anlaştıklarını dile getiren Yörük, yakın zamanda Bağdat caddesi, Fenerbahçe ve Erenköy’de birçok konut projesine başlayacaklarını, konut projesi dışında Çengelköy’de villa projesi ve Kâğıthane’de hastane projesine başlayacaklarını belirtti.