Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yöryapı yeni projelerle yoluna devam ediyor

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında birçok binayı yenileyen Yöryapı, Bağdat caddesi, Fenerbahçe ve Erenköy’de yeni projeler hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Türkiye çapında kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ediyor. Yaklaşık 19 milyon konut stoğunun bulunduğu ülkemizde bu stoğun yüzde 40'ı riskli yapılardan oluşuyor. Riskli yapıların dönüşüm çalışmaları kapsamında avantaja çevirilebileceğini söyleyen Yörsan ve Yöryapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Teoman Yörük, "Düzensiz yapılaşma, düşük yapı kalitesi, plansız kentleşme, ulaşım ve altyapı alanlarının yetersizlikleri gibi sorunların giderilmesi için kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğunu söylüyor. Kentsel dönüşüm projelerinde deprem, rüzgâr gibi tüm yatay kuvvetlere dayanıklı, su, ısı ve ses yalıtımlarının titizlikle tam olarak uygulandığı, imalatta kullanılan tüm malzemelerin kaliteli ve dayanıklı ürünlerden oluşan birinci sınıf işçilik uygulamaları ile günümüz koşullarına uygun konutlar inşa edeceğiz." dedi.

Yörük, "Kentsel dönüşüm projelerinde inşaatta kullanılan malzemelerin kalitesi ve yapılan tüm imalatların, işin ehli kişiler tarafından yapılması, uygulama sonrası yapılan imalatların korunması ve bakımlarının yapılması ciddi önem arz etmektedir. Dolayısıyla, günümüz teknolojisine uygun olarak ve her türlü yatay kuvvetlerin yüklerini minimize ederek hesaplanan ve projelendirilen; mimari ve statik betonarme projelerin dışında inşaatta kullandığımız malzemelerin kalitesi, mukavemeti ve imalat esnasında yapılan işçilik kalitesinin önemine de dikkat çekmek isterim. Biz projelerimizde bu hususlara çok dikkat ediyoruz" diye konuştu.

Yeni projeler yolda

Hedeflerinin çok büyük konut projelerine imza atmak olduğunu söyleyen Yörük, "Okul projemizle başlayan inşaat serüvenimizi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında anlaşacağımız yerlerle devam ettireceğiz. Adımları tek tek ve sağlam bir şekilde atmak istiyoruz. Adımıza yakışır işler yapmak için, gıda sektöründe yaptığımız gibi inşaat sektöründe de şimdiye kadar yapılmayan şeyleri yapacağız inşallah. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ses getiren işler yaptıktan sonra çok büyük çaplı markalı konut projelerine imza atmayı planlıyoruz." dedi.

Şuan için Yör Palas Acıbadem ve Erenköy Altındere Apartmanı'nın dönüşüm çalışmalarına başladıklarını dile getiren Yörük, yakın zamanda Bağdat caddesi, Fenerbahçe ve Erenköy’de birçok konut projesine başlayacaklarını, konut projesi dışında Çengelköy’de villa projesi ve Kâğıthane’de hastane projesine başlayacaklarını belirtti.

Yör Palas ve Altındere Apartmanı'nda satışlar sürüyor

Kentsel dönüşüm projesinde kapsamında hayata geçirilen Yör Palas ve Altındere Apartmanı'da da satışların devam ettiğini belirten Yörük, "Yör Palas, gözde lokasyonuyla İstanbul’un tamamına zahmetsizce ulaşma kolaylığı sağlayacak. Dış cephesinde Osmanlı dokularının Avrupa mimarisiyle sentezlendiği, içeride ise kalitenin ön planda tutulduğu akıllı ev sistemleriyle hayatı kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Yör Palas, 4 adet 4+1 ters dubleks, 4 adet 4+1 çatı dubleksi ve 12 adet 3+1 olmak üzere toplam 20 ultra lüks daire ile ev yaşamında ferahlığın yeni adresi olacak. Bu konut projemiz de diğer tüm projelerimiz gibi tüm detayları konforunuza göre düşünülmüş ve özenle tasarlanmış mimarisiyle Yöryapı kalitesini ortaya koymaktadır.” dedi.

Altındere Apartmanı hakkında da bilgi veren Teoman Yörük, "Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında anlaşma sağladığımız Altındere Apartmanı, Erenköy bölgesinde 3.578 m² inşaat, 1.383 m² arsa ve 470 m² bahçe alanına sahip, 2 asansörü ve kapalı otoparkı olan, 2 adet 2+1, 34 adet 3+1 ve 2 adet 4+1 dubleks olmak üzere toplam 38 lüks daireden oluşacak" diye konuştu.