Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yüreğir Sosyal Konut Projesi’nde başvuru süresi uzatıldı

Adana’nın Yüreğir ilçesinde Atakent Mahallesi’nde yapılan 644 dairelik sosyal konut projesi için başvuru süresi şubat ayı sonuna kadar uzatıldı.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, belediyenin tamamen öz kaynaklarıyla hayata geçirilen Atakent Mahallesi 644 konutlu dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya yönelik konut projesinde başvuruların şubat ayının sonuna kadar uzatıldığını söyledi.

Adana Yüreğir Atakent Mahallesi’nde hayata geçirilen 644 konutlu ‘Dar Gelir Sınıfı Konut Projesi’nde hak sahipleri çekilen kura sonucunda belirlenecek. Tamamen belediyenin kendine ait kaynaklarla hayata geçirilen projeden daire sahibi olmak isteyenler Yüreğir Belediyesi’nde yer alan Sosyal Konut Başvuru Ofisi’nde başvurularını yapabiliyor.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Adana Yüreğir Atakent Mahallesi’nde konumlandırılan 644 konutlu sosyal proje için başvuruların ay sonuna kadar uzatıldığını söyledi.

İçinde kapalı yüzme havuzu, kreş, spor salonları ve her türlü sosyal donatıları bulunan sosyal konut projesinde 2+1 tipinde tasarlanmış daireler yer alıyor. Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapabilmek adına belediye kaynaklarıyla hayata geçirilen projeden konut sahibi olmak isteyenlerin yapılacak kuraya katılması için başvuruda bulunması gerekiyor.

Kuraya katılmaya hak kazanan vatandaşlar 2018 yılı içinde gerçekleştirilecek kura çekiminin ardından yine yıl içinde yeni konutlarına sahip olabilecekler. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar 28 Şubat 2018 tarihinde akşam mesai bitimi saatine kadar Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde yer alan Sosyal Konut Başvuru Ofisi’nden başvurularını yapabilecekler.

Proje, kura çekilişi ve konutlar hakkında detaylı bilgi almak isteyenler belediyenin internet sitesinden her türlü bilgiye sahip olabilecek. Projeden daire sahibi olabilmek için kura çekimine katılım başvuru formunu internet üzerinden edinmek isteyen vatandaşlar da Yüreğir Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden belgelerini temin edebilecek.