Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Yüzde 1.7’nin altında faiz oranı sunan bankalar

Güncel olarak dokuz banka yüzde 1.7’nin altında konut kredisi faiz oranı sunuyor. Peki en düşük konut kredisi faiz oranını hangi banka veriyor? Cevabı haberimizde…

Güncel olarak dokuz banka yüzde 1.7’nin altında konut kredisi faiz oranı sunuyor. 2018 yılının ikinci yarısından sonra yüzde 2.68 seviyelerine çıkan faiz ortalaması ipotekli satışları etkilemiş ve yüzde 20’li seviyelere kadar düşürmüştü. Son indirimlerin ardından faiz ortalaması yüzde 1.9’a kadar geriledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçtiğimiz günlerde bankaların likidite, faiz oranları, büyüme ve hacimlerin olumlu yönde ilerlediğine işaret etmiş ve faiz oranlarının ilerleyen aylarda daha da düşmeye devam edeceğini vurgulamıştı.

Güncel konut kredisi faiz oranları üzerinden 100 bin TL, 5 yıl vadeli konut kredisi çekildiğinde en düşük aylık konut kredisi taksitleri 2 bin 530 TL, vade sonunda toplam geri ödeme ise 152 bin TL oluyor.

Kredi Pazarı’ndaki verilere göre yüzde 1.7’nin altında konut kredisi sunan bankalar şöyle:

HalkBank

HalkBank, Hesaplı Evim Konut Kredisi kapsamında yüzde 1.49, Canım Evim Konut Kredisi kapsamında yüzde 1.53’e, Dost Evim Konut Kredisi kapsamında ise yüzde 1.85’e konut kredisi faiz oranı sunuyor.

VakıfBank

VakıfBank, yüzde 1.75 faiz oranı sunarken kampanyalı Sarı Panjur Konut Kredisi kapsamında yüzde 1.49 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

Kuveyt Türk Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 5 yıl vadeye kadar yüzde 1.54, 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.59 faiz oranı sunuyor.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası, 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.61 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

TEB

TEB, yüzde 2.58 faiz oranı sunarken kampanyalı konut kredisi kapsamında 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.61 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

ICBC Bank

ICBC Bank, standart konut kredisi kapsamında yüzde 2.4, kampanyalı Yeni Evim Konut Kredisi kapsamında ise yüzde 1.62 faiz oranı uyguluyor.

ING Bank

ING Bank, 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.67 faiz oranı ile konut kredisi kullandırmaya başladı.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası, 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.68 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. Ziraat Bankası konut kredilerinde KKDF ve BSMV masrafı almıyor.

Garanti Bankası

Garanti Bankası, 500 bin TL’ye kadar 10 yıl vadeli konut kredilerinde yüzde 1.69 faiz oranı sunuyor. 10 yıl ile 20 yıl vade arasında ise yüzde 1.95 konut kredisi faiz oranı kullandırılıyor.