Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Zeytinburnu kimlik değiştirmeye hazırlanıyor

İstanbul'daki ilk kentsel dönüşüm alanlarından biri olan Zeytinburnu'nda çalışmalar hız kazandı. Bölgede konutların metrekare birim fiyatları 20 bin TL'yi geçti.

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında günden güne gelişmeye devam eden Zeytinburnu'nda konut fiyatları da bu gelişime paralel olarak yükseliyor. Bölgeyle ilgili görüş bildiren EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, bir zamanların tekstil ve sanayi merkezi olan Zeytinburnu'nda yeni bir merkezi iş alanı oluşturulduğuna dikkat çekiyor. Bölgedeki konut projelerinin de orta ve orta-alt gelir grubuna hitap ettiğini belirten Yazıcı, ulaşım arterlerinin çeşitliliği ve bölgeye etki edecek mega projelerin tamamlanmasıyla birlikte orta ve orta-üst gelir grubuna yönelik projelerin artacağını ifade ediyor. Bölgenin kimlik değiştirdiğini belirten Yazıcı, bu değişimle birlikte Zeytinburnu'nda konut fiyatlarının daha da yükseleceğine işaret ediyor.

Fiyat artışlarının genel olarak Zeytinburnu-Merter-E5 aksında yaşanacağına dikkat çeken Yazıcı, şu an konutların metrekare fiyatlarının 3 bin 43 TL ile 22 bin 678 TL gibi çok geniş bir aralıkta değiştiğini belirtiyor. Bölgedeki projeler arasında büyük fiyat farkları olduğunu belirten Cansel Turgut Yazıcı, sahil bölgesinde yer alan yeni nesil konut projelerinin E-5 çevresine oranla daha pahalı olduğunu dile getiriyor.

Zeytinburnu'nun Sümer Mahallesi'nde yer alan bin 250 konutluk alanının da bu yıl içerisinde kentsel dönüşüm kapsamına alınacağı belirten Yazıcı, bölgedeki dönüşüm çalışmalarının, mega projelerin ve dev şehir parkının tamamlanmasının ardından konut fiyatlarında ikinci bir yükseliş dalgasının yaşanacağına dikkat çekiyor.