Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Zeytinburnu ulaşım yatırımlarıyla değerine değer katıyor

İstanbul'un gelişime ve değişime açık ilçelerinden Zeytinburnu, hayata geçirilen ulaşım yatırımlarıyla değerini arttırmaya devam ediyor.

Zeytinburnu Belediyesi tarafından "Dünya Kenti İstanbul’un Yükselen Değerleri: Zeytinburnu Örneği Paneli" düzenlendi. Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen panele Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, İstanbul Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ali Hepşen, Özyeğin Üniversitesi’nden Doç. Dr. Işıl Erol ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Dr. Özdemir Sönmez ve Prof. Dr. Emre Alkin katıldı. Prof. Dr. Alkin’in moderatörlüğünü yaptığı panelde, bağımsız iki araştırma şirketinin yaptığı araştırmaların sonucunda Zeytinburnu ilçesine ait gayrimenkul raporları kamuoyuna açıklandı.

Şirketlerin yaptığı araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre; Zeytinburnu’nda gayrimenkul fiyatlarının 5 yılda yüzde 112 değer kazanacağı öngörülüyor. Araştırma sonuçlarının tartışıldığı panelde, sahil şeridine sahip ilçenin ulaşım ağlarının merkezinde olması ve altyapı yatırımlarıyla ön plana çıkması sebebiyle Zeytinburnu’nda büyümenin devam edeceği bilgisine yer verildi.

"Zeytinburnu'na yatırım yapan çok kazanacak”

İlçede yatırım yapmak isteyen vatandaşlara seslenen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, "İstanbul gerçekten yatırımcıya kazandıran bir kent ama özelde de Zeytinburnu İstanbul’da en çok kazandıran yer oldu ve olmaya da devam ediyor. Ben bu yönüyle insanlarımızın Zeytinburnu’ndaki yatırımlara biraz kulak kabartmasını arzu ediyorum. Buraya yatırım yapan kişi çok kazanacak.” dedi.

Zeytinburnu tramvay hattı yerin altına taşınıyor

Tramvayla ulaşımın yerin altından sağlanması hakkında konuşan Başkan Aydın, "Bizim yıllardır düşündüğümüz bir projeydi. Asya Yakası’dan Avrupa Yakası’na gelen büyük su hattı bizim tramvay yolunun altından geçiyordu. Onu değiştirmeyle ilgili bir çalışmayı İSKİ’miz başlattı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Kadir Topbaş’la da konuyu görüştük, şu an projeleri tamamlandı sayılır. 2018’de Zeytinburnu’nda tramvay hattı yerin altına alınacak. Bulunduğumuz Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nin ve 15 Temmuz Meydanı’nın içerisinden de metro hattı geçecek." diye konuştu.

Panel, araştırma sonuçlarının değerlendirilmesinin ardından sona erdi. Sonuçlara göre, Zeytinburnu ilçesi genelinde bugün ortalama 3 bin 400 TL olan birim metrekare fiyatı 5 yıl sonra öngörülere göre yüzde 112 artış ile 7 bin 200 TL’ye ulaşacak. Sahil bandında ise 16 bin TL olan rakam, yüzde 108 artış ile 33 bin TL’ye çıkacak.