Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranını yüzde 0,98'e düşürdü

Geçen hafta Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan konut kredilerinde faiz indirimi kampanyasının startı verildi.

Konut kredisi faiz oranlarının yüksekliği nedeniyle konut satın almaktan vazgeçen vatandaşların alımlarını sağlamak ve konut sektörünü sıkıntılı günlerinden kurtarmak için konut sektörü ile ilgili birçok tedbir ve teşvik paketi hazırlandı. Bunlardan bir tanesi konut kredisi indirim kampanyası.
Geçen hafta Başbakan Binali Yıldırım tarafından müjdesi verilen konut kredisi faiz indirimi kampanyası bugün itibariyle start aldı. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,98 seviyesine indirdiğini açıkladı.

Emlak sektörünü seçim öncesinde canlandıracak düzenlemeler arasında konutta KDV indirimi, tapu harcı indirimi, konut kredisi faiz oranlarında indirim gibi belli başlı sorunların çözümleri bulunuyor. Konut sektörü darbe girişiminin ardından büyük sıkıntılar yaşadı. Konut kredisi faiz oranları yükseldikçe konut satışları ve konut fiyatları gerilemeye başladı. Alınan tedbir ve teşvik kararlarının sektördeki çarkları yeniden döndürmesi hedefleniyor.

Bugün Ziraat Bankası 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde 10 yıla kadar olan vadelerde aylık faiz oranını yüzde 0,98'e indirdiği bilgisini paylaştı. Böylelikle geçen hafta Başbakan Yıldırım tarafından duyurulan konut kredisi faiz indirimi kampanyası da resmen başlamış oldu.

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamada, “Geleceğe umutla bakan ve daha güçlü bir Türkiye ekonomisi için ülke bilançosunu her zaman kendi bilançosunun önünde tutan Ziraat Bankası'nın, bugün öncü bir adım daha atarak yarından itibaren geçerli olmak üzere 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde, 10 yıla kadar olan vadelerde indirime giderek faiz oranını aylık yüzde 0,98 olarak belirlediği ifade edildi.