Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ziya Yılmaz: Uzun vadede konutun getirisi başka yerde yok

DAP Yapı Başkanı Ziya Yılmaz, gayrimenkulün uzun vadede en yüksek getiri sağlayan yatırım aracı olduğunu vurguladı. “Şimdi konut almanın tam zamanı” dedi.

Gayrimenkulün uzun vadede en yüksek getiri sağlayan yatırım aracı olduğunu vurgulayan DAP Yapı Başkanı Ziya Yılmaz, Son 2.5 yılda 4 bin 600 konut ve ofisi teslim ettiklerini hatırlattı. 2017-2018 döneminin şirket için arazi geliştirme yılı olduğunu belirten Ziya Yılmaz, ellerinde toplamda 700 bin metrekare arazi stoğunun oluştuğunu ve bu arazilerdeki projelerini 2019 yılında hayata geçirmeye başlayacaklarını ifade etti.

“700 BİN METREKARELİK ARAZİ STOĞUMUZ VAR”

Milliyet Gazetesi’nden Duygu Erdoğan’ın haberine göre İzmir Mavişehir’de iki, Çeşme’de ise bir arazileri olduğunu ifade eden Ziya Yılmaz; “Yine Emlak Konut GYO’dan Nişantaşı ve Çekmeköy arazilerini almıştık. Toplamda 700 bin metrekare arazi stoğumuz var. Beykoz, Maslak, Ünalan, Pendik gibi İstanbul’un en değerli bölgelerindeler” dedi.

UZUN VADEDE EN KÂRLISI GAYRİMENKUL

Emlak Konut GYO güvencesiyle İstanbul Kartal’da hayata geçirilen İstmarina projesinde 4 yıl önce metrekare fiyatlarının 4 bin TL civarında olduğunu hatırlatan Ziya Yılmaz, son satışlarda ise bu rakamın 18 bin TL’ye çıktığını ifade etti. Projenin getirisinin yüzde 500’e ulaştığını ifade eden Yılmaz; “Gayrimenkul belki kısa vadede kazandırmıyor görüntüsü verebilir ama bu konuda çok iddialıyım, uzun vadede gayrimenkul kadar kazandıran başka bir enstrüman yok. Betondan seramiğe kadar her alanda büyük fiyat artışı varken biz 1.5 yıldır aynı fiyatlara satıyoruz. Bu fiyatlar bir daha mümkün olmayacak” ifadelerini kullandı.

SEKTÖR ÇANTACILARDAN KURTULACAK

2018-2019 döneminin sektör için bir eleme yılı olacağını anlatan Ziya Yılmaz, “Hükümetin bu konuda çalıştığını biliyoruz. ‘Ben sabah kalktım 500 konut yapacağım’ diyenler artık elenmeli. Sektöre kriter gelmeli. İşini bitirip teslim ettikçe yeterliliği artırılmalı. Sektörün artık çantacılardan kurtulması lazım” diye konuştu.

ŞİMDİ KONUT ALMANIN TAM ZAMANI

Üretimde daralmanın olsa da konut alım talebinin çok yüksek olduğunu dikkat çeken Ziya Yılmaz; ‘konut fiyatı düşecek’ iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Malzeme fiyatlarının zaten arttığını söyleyen Yılmaz; “Tüketici bugün aldığı fiyatı başka zaman artık bulma şansı yok. Maksimum 2-3 yıl sonra orta segmentte metrekaresi 10 bin liranın altında konut bulunamayacak. Şu anda öneriyorum, bunun altında bir şey varsa mutlaka alın” dedi.